Nowy numer 43/2019 Archiwum

Samobójstwo chłopca wychowanego jako dziewczynka

Fatalny eksperyment twórcy teorii gender Johna Money'a.

Fatalny eksperyment J. Moneya - chłopiec wychowywany jako dziewczynka popełnił samobójstwo
MiastoWroclawPL

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • fff
  26.03.2014 22:43
  Der Gen, bardzo dziękuję ci za ten komentarz.
  doceń 2
 • u.
  26.03.2014 23:47
  Faktycznie - tytuł to manipulacja, też o tym pomyślałam. Jednak materiał i tak pokazuje, że wychowywanie chłopca jako dziewczynki prowadzi do nieszczęścia.

  Z drugiej strony łatwo można sobie wyobrazić, że podobnie do Berty/Davida czują się transseksualiści, u których fizyczność nie zgadza się z płcią "zakodowaną" w głowie. Tylko oni nie dowiadują się w pewnym momencie życia, że urodzili się z inną płcią - sami muszą uświadomić sobie swoją inność, starać się o operację i walczyć o akceptację w społeczeństwie. I to również jest ogromny dramat.
  doceń 1
 • MariaW
  27.03.2014 11:48
  Odpowiadając osobie podpisującej się jako Doktorek, która/y pisze: "Morał jest taki, że ważniejsze jest to co jest zakodowane w mózgu niż to co jest między nogami."

  David był genetycznie normalnym chłopcem i jego mózg w życiu płodowym rozwinął się pod wpływem testosteronu i taki pozostał niezależnie od późniejszych tragicznej przemocy, której był poddany.
  doceń 14
 • m.
  04.04.2014 10:26
  Z wielką ciekawością obejrzałabym ten film do końca, niestety dawno nie słyszałam tak beznadziejnego lektora... :(
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama