Nowy numer 42/2019 Archiwum

Portal dla bezdomnych i ubogich za 49 mln zł

49 mln zł kosztowała budowa portalu internetowego dla bezdomnych i osób szukających pomocy społecznej. Na utrzymanie Emp@tii będą potrzebne 2 mln złotych rocznie – ustalił „Dziennik Gazeta Prawna”. Przez cztery miesiące skorzystało z niego kilkadziesiąt osób.

Bezdomni i ubodzy nie muszą osobiście odwiedzać ośrodków pomocy społecznej. Kompleksową pomoc mogą znaleźć pod internetowym adresem empatia.mpips.gov.pl. Portal służy do składania wniosków o wsparcie.

– Prawda jest taka, że każdy z tych wniosków automatycznie staje się podejrzanym o wyłudzenie świadczenia. Bo kto zna bezdomnego z tabletem z modułem 3G lub smartfonem z dostępem do internetu? – komentuje doświadczony pracownik pomocy społecznej. Co więcej, do uwierzytelnienia wniosku wymagane jest posiadanie bezpiecznego profilu w serwisie e-PUAP lub podpisu elektronicznego.

Z Emp@tii mają też korzystać pracownicy pomocy społecznej. Kupiono dla nich 3,5 tys. laptopów, na których mogą oni zapisywać wywiady środowiskowe. „Długopisu i kartki nikt mi nie ukradnie. Za nowego laptopa jeszcze dostanę w twarz” – napisał na forum jeden z pracowników opieki.

« 1 »

Zobacz także

 • nieznany
  25.03.2014 16:51
  Chore!!!!!!!!!!!!!!!
  doceń 1
 • jacek
  25.03.2014 19:23
  49 milionów to 10 milionów rocznie przez 5 lat, czyli około 800 tysięcy miesięcznie. Za 5 lat każdy serwis internetowy i tak jest do wymiany.
  Te 49 milionów wyrzuconych w błoto wystarczyłoby więc na pomoc dla 500 rodziców dzieci upośledzonych, dla których rząd nie może znaleźć pieniędzy. Tak, wiem, że 500 to mało. Ale te 49 milionów to tylko jeden z wielu zwariowanych projektów. Chcecie inne? Idźcie na Stadion Narodowy na koncert Madonny. Wcale nie musimy podnosić podatków. Wystarczy nie wydawać pieniędzy na głupoty.
  doceń 1
 • aaa
  26.03.2014 17:45
  to są właśnie cuda tuska, druga irlandia dla kolesi obsługujących odpowiednie "projekty"
  doceń 1
 • ret
  04.09.2014 13:35
  Ciekawe kto wziął w łapę za ten projekt kosztujący 49 mln. Bo, że ktoś wziął to jest pewne na 1001%. Tutaj niepotrzebne CBA, a normalny policjant z ulicy.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL