GN 41/2019 Archiwum

Watykan odpowiada na show w habicie

„Jako dobrzy szafarze różnorakiej łaski Bożej służcie sobie nawzajem tym darem, jaki każdy otrzymał” – tym zdaniem z Pierwszego listu św. Piotra kard. Gianfranco Ravasi odpowiedział na występ siostry Cristiny w „The Voice of Italy”.

Purpurat umieścił je dzisiaj na Twitterze z kilkoma wykrzyknikami. Natychmiast podchwyciły to niemal wszystkie włoskie media. Włoski dziennik stacji Rai Uno mówi o siostrze Cristinie w każdych wiadomościach. Występ 25-letniej urszulanki w habicie wywołał sensację na Półwyspie Apenińskim (także w wielu krajach Europy – ilość lików na Facebooku w różnych stronach świata bije rekordy!). „Dawno nie widzieliśmy nie tyle zakonnicy w show telewizyjnym, ale tak żywego, pełnego energii i prawdziwej radości z życia spektaklu wiary, kogoś, kto jest autentycznym świadkiem Chrystusa” – pisze komentator w dzisiejszym „Il Giornale”. Zdjęcie roześmianej siostry Cristiny znalazło się też na stronach „Corriere della Sera” i dziennika „Libero”.

„Zaskoczenie, rozdziawione miny, błyszczące z zachwytu oczy jurorów na widok tańczącej i śpiewającej niczym prawdziwa rockstar zakonnicy dają do myślenia” – komentuje publicysta „Il Giornale”. Faktycznie Pelù i Noemi oraz prowadząca program gwiazda Rai, Raffaella Carrà byli niemal sparaliżowani. „Mam talent, więc się nim dzielę z wami” – tłumaczyła zakonnica. „Czyż nie o to prosi papież Franciszek? By iść ewangelizować w świat” – te zdania powtarzają wszystkie dzienniki.

Kim jest roześmiana nowa rockstar w habicie? Cristina Scuccia ma 25 lat i urodziła się w Comiso, w prowincji Ragusa na Sycylii. Swoim pięknym głosem podbija serca już od przedszkola. Jako nastolatka zapisuje się do Akademii Śpiewu w Catanii. Jest wtedy pełną energii, roztańczoną nastolatką, kościoły omija szerokim łukiem, rzadko klęka do modlitwy. Staje w konkursach piosenkarskich. Za każdym razem zbiera laury. Ale to właśnie przez śpiew spotyka Boga. Jest rok 2008. Urszulanki z Palermo ogłaszają nabór do musicalu. Mama Cristiny słyszy o tym w czasie niedzielnej Mszy św. Namawia córkę. Cristina początkowo stawia opór. U zakonnic? Nie chce. „Pomyślałam, że w końcu - co mi tam - będzie niezła zabawa. I poszłam na eliminacje. Urszulanki dały mi od razu główna rolę. Ale w miarę prób, a potem w czasie przedstawień, czułam, że coś się we mnie zmienia. Bóg mnie dotykał” – opowiada dzisiaj zakonnica.  

I tak rok później Cristina jest już postulantką. Kolejne dwa lata spędza na misji w Brazylii, w nowicjacie. W 2012 roku składa pierwsze śluby. Siostry jednak dają jej pozwolenie na dalsze kształcenie w kierunku muzycznym. Cristina wstępuje do Star Rose Academy, prowadzonej przez znana aktorkę Claudię Koll. Siostra Cristina studiuje śpiew i taniec.  Siostra Cristina przekonuje, że głos i muzyka to piękny środek, dzięki któremu można dotrzeć do ludzkich serc. „Niby dlatego tylko, że noszę habit, mam się schować w murach i dzielić talentem?” – mówi zakonnica.

„Czyż nie jest to mocne świadectwo – pisze „Il Giornale”. – Młodej, pięknej, zwinnej i utalentowanej dziewczyny, która mogłaby na scenie podbić świat, a jednak oddała życie Bogu”.

Występ siostry Cristiny daje sporo do myślenia. A bardziej miny i absolutne zaskoczenie jurorów konkursu. Czy nie tak, jak oni, z zachwytem, świat powinien reagować na widok chrześcijan? Ludzi zakochanych i oddanych Bogu? Pytanie: czemu tak nie reaguje? Odpowiedź jest zbyt banalna… ale, niestety, prawdziwa i gorzka dla każdego z nas.

Dla pocieszenia posłuchaj raz jeszcze:

The Voice IT | Serie 2 | Blind 2 | Suor Cristina Scuccia - #TEAMJ-AX
TheVoiceOf Italy

« 1 »

Zobacz także

 • marta
  18.04.2014 21:57
  Bóg dał jej talent- dlaczego ma się tym nie dzielić? znak satanistyczny? - nie wiedziałam, sama robiłam go dla żartów parę razy - dla mnie ten gest nic nie znaczy! Poza tym BÓG TO MIŁOŚĆ, MIŁOŚĆ TO RADOŚĆ , DLACZEGO POLSCY CHRZEŚCIJANIE SĄ TACY SMUTNI? TO jest Włoszka (mieszkałam tam trochę i oni mają inny temperament). Ja się cieszę z tego występu - bo pokazuje to kościół jako ludzką instytucję :) Bravo Sorella :) <3
  doceń 2
 • Janusz
  05.06.2014 11:51
  Oto powód aby porzucić stereotypy w wierze i kościele.Brawo Cristina
  doceń 3
 • Mariusz z Wrocławia
  24.07.2016 01:06
  Byłem wczoraj na występie siostry Cristiny na Stadionie Wrocław.
  To jest BOMBA ATOMOWA!!!! Wspaniała piękna kobieta, która pięknie śpiewa. Niech Ci Bóg błogosławi, a Maryja prowadzi przez życie. Idź w świat i ewangelizuj młodzież do wiary w Boga. Alleluja.
  Z Panem Bogiem. Pozdrawiam wszystkich.
  doceń 0
 • Andrzej
  20.10.2017 11:33
  Zadaniem siostry jest chyba coś innego niż bycie piosenkarką? To masakra. Jak można z siebie i swojego powołania zrobić pajaca. Śpiewać piosenki urągające np. "Like a virgin" śpiewanej wcześniej przez piosenkarkę, która zajmuje się kabałą i satanizmem. Duch tego świata. Dno.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL