Pistolet Ali Agcy w Muzeum Jana Pawła II

Pistolet, z którego Ali Acca strzelał do Jana Pawła II, trafi do papieskiego muzeum w Wadowicach - poinformował Michał Jakubczyk, zastępca dyrektora placówki.

W najbliższy poniedziałek 17 marca o godz. 18.30 w rzymskim muzeum kryminologii broń tureckiego zamachowca (Browning HP CAL kaliber 9 mm, nr seryjny 76C 23953), z którego Ali Agca usiłował 13 maja 1981 r. zabić Jana Pawła II, ma trafić w ręce dyrektora wadowickiego muzeum, ks. dr. Dariusza Rasia.

Wypożyczany na trzy lata pistolet będzie ważnym elementem nowej ekspozycji w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Otwarcie nowej ekspozycji w domu rodzinnym papieża Wojtyły ma odbyć się 9 kwietnia po południu.

Dom Rodzinny Jana Pawła II, budynek, w którym urodził się Karol Wojtyła, przechodzi od kilku lat remont. Dotychczasowa ekspozycja powiększy się czterokrotnie – do ponad tysiąca metrów kwadratowych, na czterech kondygnacjach. Znajdą się w niej elementy oryginalnego wyposażenia, osobiste rzeczy Jana Pawła II oraz rękopisy. Ekspozycja będzie opowieścią o Karolu Wojtyle – od jego urodzenia do śmierci.

« 1 »