Nowy numer 08/2020 Archiwum

4-latka apeluje do króla ws. eutanazji

Czteroletnia Kanadyjka Jessica Saba zaapelowała do króla Belgów o niepodpisywanie ustawy pozwalającej na eutanazję dzieci.

Dziewczynka urodziła się z ciężką wadą serca. Gdyby prawo podobne do belgijskiego projektu obowiązywało wówczas w Kanadzie, Jessica mogłaby zostać zgładzona.

Do apelu, opublikowanego na YouTube, dołączają się rodzice Jessiki, mama Marisa i tata Paul Saba, który na co dzień jest lekarzem psychiatrą. Podkreśla on, że przy obecnym rozwoju medycyny żaden pacjent nie musi cierpieć, nawet w ostatnich chwilach życia. Marisa dodaje, że eutanazyjne prawo może sprawić, iż rodzice ciężko chorych dzieci będą się zbyt wcześnie poddawać.

Jessica urodziła się ze słabo rozwiniętymi komorami serca i całkowicie zablokowaną zastawką. Gdyby nie natychmiastowe, intensywne ingerencje chirurgiczne, dziewczynka prawdopodobnie zmarłaby kilka godzin po swych narodzinach.

Apel rodziny Sabów ma jeszcze jeden wymiar - także władze ich rodzinnej prowincji Quebec rozważają przyjęcie eutanazyjnego prawa, wzorowanego na rozwiązaniach, które obowiązują w Belgii od dekady i dotyczą na razie osób dorosłych.

Plea from a child to a King : Stop Child Euthanasia by @CoalitionMD
Coalition MD

« 1 »

Polecamy

 • mastera
  07.02.2014 14:43
  tak to już jest we współczesnym świecie, że szatan pomieszał pojęcia - czyste zło - eutanazję - nazwał dobrem ( dobra śmierć ? ). Ale prawda zawsze zwycięża, bo jest nią Chrystus.
  doceń 7
 • gut
  07.02.2014 14:49
  Jakie to straszne.
  doceń 5
 • Tomek z Kanady
  07.02.2014 16:14
  Małe sprostowanie.
  Dr. Saba, family physician w wolnym tłumaczeniu znaczy doktor rodzinny, w Polsce znany jako lekarz pierwszego kontaktu.
  doceń 1
 • kk
  07.02.2014 20:06
  Można prosić o polskie napisy ?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama