Nowy numer 08/2020 Archiwum

"ONZ nakazuje Kościołowi, by pozwolił dzieciom na seks”

O wyrażanie jednoznacznego protestu w sprawie raportu Komitetu Narodów Zjednoczonych ds. Praw Dziecka w Genewie apeluje Austin Ruse, szef Katolickiego Instytutu Praw Człowieka i Rodziny ( C-FAM) z siedzibami w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Zdaniem znanego obrońcy życia i rodziny, oenzetowscy autorzy dokumentu jednoznacznie nakazują Kościołowi katolickiemu, by zrezygnował ze swego nauczania w takich kwestiach jak antykoncepcja, aborcja czy homoseksualizm. „Komitet ONZ nakazuje Kościołowi, by pozwolił dzieciom na seks i aborcję” – streszcza dosadnie raport amerykański działacz.

Ruse przypomina, że „ten alarmujący, a nawet obrzydliwy raport” powstał po tym, jak przez 8 godzin Komitet przesłuchiwał przedstawicieli Watykanu. Zwraca też uwagę, że działania te są powiązane z kampanią, jaką zainicjowała pseudokatolicka, proaborcyjna organizacja "Catholics for Choice". Celem kampanii „See Change Campaign” jest usunięcie Stolicy Apostolskiej z Organizacji Narodów Zjednoczonych i zredukowanie statusu Stolicy Apostolskiej z obserwatora do zwykłej organizacji pozarządowej. W ten sposób ograniczony mógłby zostać wpływ głównego obrońcy życia i rodziny na kształt uchwalanych regulacji międzynarodowych. Wśród organizacji, którym najbardziej zależy na ograniczeniu roli Watykanu w tym międzynarodowym gremium Ruse wymienia takie wpływowe instytucje jak: Federacja Planowego Rodzicielstwa (PPF), proaborcyjna grupa Marie Stopes International, Centrum Praw Reprodukcyjnych i zajmująca się edukacją seksualną SIECUS (Sexuality Information and Education Council of the United States).

Ruse wzywa do wyrażenia swego stanowiska i włączenia się do kampanii w obronie Stolicy Apostolskiej przy ONZ. Swą deklarację poparcia można podpisać na stronie www.defendtheholysee.com. Jednocześnie zwraca uwagę, że deklarację poparcia mogą podpisywać nie tylko katolicy, ale ludzie różnych wyznań i religii, którym zależy na obronie wolności religijnej, życia i rodziny.

« 1 »

Polecamy

 • hrabia
  06.02.2014 16:51
  Jeszcze troche i uwierze ze to dzieci molestowaly ksiezy,a nie odwrotnie.
  doceń 0
 • agnostos
  06.02.2014 20:10
  agnostos
  Klasyczny chwyt erystyczny: "ONZ coś nakazuje kościołowi - seks dziecięcy". Wzmocnienia argumentacji przeciwnika, żeby łatwiej było wykazać absurdalność lub niemoralność takiego stanowiska ... Przypominam: erystyka to nauka jak przekonać innych o swojej racji, gdy się jej nie ma. A przecież Chrystus mówił: wasza mowa powinna być - tak tak, nie nie. Erystyka usiłuje wmówić tak zamiast nie.
 • Savonarola
  06.02.2014 23:01
  Kosciol przez wiele lat pozwalal swoim "duszpasterzom" na seks z dziecmi i ukrywal przed swiatem wszelkie afery zwiazane z pedofilia wsrod ksiezy...Przygaldal kosciol garnkowi,a samsmole...Moze skandal wsrod czlonkow Legionow Chrystusa i jego zalozyciela jest dobrym tego przykladem?
  doceń 0
 • MacBlacker
  09.02.2014 10:06
  Pytanie za tysiąc punktów - co dobrego zrobiła ONZ dla świata i ludzkości?

  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama