Nowy numer 20/2019 Archiwum

Papież łączy się z "Marszem dla życia"

Ulicami Waszyngtonu, pomimo mrozu, przejdzie kilkaset tysięcy osób. "Łączę się w modlitwie z planowanym w Waszyngtonie «Marszem dla życia». Niech Bóg nam pomoże szanować każde życie, zwłaszcza najbardziej kruche" - napisał na Twitterze po angielsku i hiszpańsku Papież Franciszek. Odbywa się on po raz 41., w rocznicę legalizacji aborcji w USA.

Po raz 41. w Stolicy Stanów Zjednoczonych odbywa się Marsz dla Życia. Ma on miejsce zawsze w rocznicę decyzji Sądu Najwyższego z 22 stycznia 1973 roku (sprawa Roe v.Wade), która doprowadziła do legalizacji aborcji. W zeszłym roku Marsz zgromadził ponad 500 tys. ludzi. Obrońcy życia upominają się co roku o los najbardziej bezbronnych. Marsz dla życia to największa demonstracja pro-life w Stanach Zjednoczonych. „Łączę się w modlitwie z planowanym w Waszyngtonie »Marszem dla życia«. Niech Bóg nam pomoże szanować każde życie, zwłaszcza najbardziej kruche" - napisał na Twitterze po angielsku i hiszpańsku Papież Franciszek. Od 1973 r. w Stanach zginęło ponad 50 milionów dzieci nienarodzonych. Zasadniczym celem protestu jest dążenie do delegalizacji aborcji. Uczestnicy marszu przekazują kongresmanom petycje. Marsz gromadzi ludzi różnych religii, różnych opcji politycznych, ale większość z nich to młodzi katolicy. W przeddzień marszu w Narodowym Sanktuarium w Waszyngtonie odbyło się modlitewne czuwanie. Młodzież miała też specjalną Mszę w Verizon Center – wielkiej hali sportowej w centrum stolicy. Marsz dla życia, mimo, że jest największą doroczną demonstracją odbywającą się w Waszyngtonie, jest ignorowany przez mainstreamowe media. Waszyngtoński marsz pomimo bardzo mroźnej pogody, rozpocznie się o godz. 11.30 czasu lokalnego (o 17.30 czasu polskiego). Można oglądać relację na żywo na stronie telewizji EWTN (www.ewtn.com)

 

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL