Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przymusowa aborcja w Boże Narodzenie

4 kobiety zostały zmuszone do zabicia nienarodzonych dzieci w Boże Narodzenie. Jedna z nich była już 9 miesiącu ciąży.

Pomimo pozorów reformy w Chinach wciąż dochodzi do przymusowych aborcji ze względów demograficznych. Radio Wolna Azja donosi o przypadku 4 kobiet z regionu Sinciang, które zostały zmuszone do zabicia nienarodzonych dzieci w tych dniach. Jedna z nich była już 9 miesiącu ciąży. Wraz z mężem zadeklarowała gotowość zapłacenia horrendalnej dla nich kary pieniężnej, byle tylko uratować życie dziecka. Władze się nie zgodziły. W listopadzie zdecydowali się na ucieczkę. W ubiegły tygodniu zostali jednak schwytani i kobietę odwieziono do szpitala. Dziecku wstrzyknięto truciznę. Urodziło się jednak żywe. Płakało, jak inne noworodki. Pod wpływem trucizny, zmarło godzinę po porodzie.

Aborcje potwierdził w rozmowie z Radiem Wolna Azja zastępca burmistrza miasta Arish. „Zaplanowaliśmy 6 aborcji. 4 zostały wykonane. Jedna kobieta oczekuje na zabieg w szpitalu. Jednej udało się uciec” – powiedział Eniver Momin, przypominając, że wypełnia jedynie polecenia, które otrzymuje z góry.

Zgodnie ze zmodyfikowanym przez Trzecie Plenum Partii prawem na drugie dziecko będzie mogła sobie pozwolić para, w której przynajmniej jeden z małżonków jest jedynakiem. Do tej pory wyjątek ten był możliwy jedynie w sytuacji, gdy oboje małżonkowie byli jedynakami i mieszkali na terenach wiejskich.
 

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama