Nowy numer 42/2019 Archiwum

Cud za wstawiennictwem bł. ks. Popiełuszki?

W podparyskiej diecezji badany jest obecnie cud za wstawiennictwem polskiego męczennika, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki (1947-1984).

Poinformował o tym francuski dziennik „La Croix” zwracając uwagę, że jeśli zostanie uznany niewytłumaczalny naukowo, nadprzyrodzony i trwały charakter uzdrowienia, to otwarta zostanie droga ks. Jerzego do kanonizacji. Specjalną komisję do zbadania autentyczności cudu powołał biskup Créteil, Michel Santier.

Według francuskiego dziennika katolickiego we wrześniu 2012 roku do szpitala w Créteil został wezwany ksiądz, aby udzielić sakramentu chorych 56-letniemu mężczyźnie. Cierpiał on na rzadko występującą postać raka krwi; było to już ostatnie stadium choroby, mężczyzna tracił przytomność.

Ksiądz w modlitwie polecił go opiece błogosławionego Księdza Jerzego, którego urodziny przypadały 14 września. Wkrótce potem mężczyzna wybudził się ze śpiączki i zapytał, co się z nim dzieje. W kilka dni później lekarze stwierdzili całkowite wyzdrowienie pacjenta.

« 1 »

Zobacz także

 • aggi
  20.12.2013 19:06
  Wspaniała wiadomość! Co dzień modlę się o kanonizację bł. ks. Jerzego!
  doceń 8
 • 8757
  20.12.2013 20:31
  Ksiądz Popiełuszko cierpiał na niedokrwistość z niedoboru witaminy B12. Teraz za jego wstawiennictwem doznał uzdrowienia mężczyzna również cierpiący na chorobę hematologiczną. SZR
  doceń 5
 • Wierzący
  21.12.2013 08:19
  http://wzrostwiary.blogspot.com/search/label/b%C5%82.%20Jerzy%20Popie%C5%82uszko
  doceń 0
 • mateusz
  21.12.2013 09:55
  Proszę o więcej profesjonalizmu-nie ma czegoś takiego jak rak krwi-moze być nowotwór- białaczka
  Albo rozsiewa raka-przerzuty do krwi.rak- nowotwór złośliwy pochodzenia nabłonkowego,krew nie jest nabłonkiem. Pozdrawiam
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL