Nowy numer 22/2020 Archiwum

W katolickich szkołach gender nie będzie

Szkoły katolickie nie mogą się poddawać wpływom ideologii gender – podkreślił kard. Zenon Grocholewski podczas prezentacji dokumentu Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej o dialogu międzykulturowym w szkołach.

Kard. Grocholewski powiedział, że w kwestii ideologii gender i wychowania seksualnego, które demoralizuje dzieci, musi być pełna jasność: jest to zło, któremu należy się przeciwstawić. I temu złu przeciwstawia się nie tylko Kościół, ale także wielu specjalistów oraz sami rodzice. Szkoła katolicka musi być od tego wolna – podkreślił szef watykańskiej kongregacji. Jeśli poddaje się takim wpływom, nie rozumie swej katolickiej misji.

Kard. Grocholewski przyznał, że niestety dochodzi do takich przypadków i w konsekwencji rodzice słusznie krytykują potem takie szkoły, bo są to szkoły zakłamane, które oszukują, obiecują wychowanie katolickie, ale go nie dają – zaznaczył prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

« 1 »
 • Stanisław_Miłosz
  20.12.2013 01:23
  Ad Jan i Ula:

  Macie pretensję do Kościoła, że w swoich szkołach nie godzi się na gender-gangrenę?
  A jaki Kościół ma wpływ na szkoły publiczne? Żaden. To przecież państwo dyktuje im programy nauczania i wychowania. Więc kierujcie je (pretensje) pod właściwy adres. Protestujcie, niech państwo wie, że nie wy jesteście dla niego, lecz że ono jest dla was, że - ma wam służyć.

  Państwo, władza, to konkretni ludzie, politycy, urzędnicy. Więc nie wybierajcie tych co was oszukają, lecz tych co spełnią wasze oczekiwania. Wybierajcie tych co powołają takich urzędników, którzy nie będą wami rządzić, którzy nie będą z was - "lepiej żyć", lecz wam będą pomagać.
 • anna
  20.12.2013 08:52
  dość mam tego ciągłego mówienia o gender,
  najgorsze ze mieszane są różne pojęcia (niestety głównie przez kościół)i wszystko jest wrzucane do tego gender a potem ludzie próbują się coś dowiedzieć i im wychodzi, że kościół jest przeciwko równosci kobiet i meżczyzn (bo gender equality to właśnie równość kobiet i meżczyzn)- ni już wogóle nie rozumieją o co chodzi.
  ostatnio znajomi mnie wyśmiali jak powiedziałem o prof Kuby - powiedzieli ze to rozwódka, która była juz buddystką/fascynatką New Age, protestantką a teraz jest katoliczką i że w Niemczech jest traktowana "z przymrużeniem oka"
  nie wierzyłam ale pokazali mi niemieckie artykuły i niestety to prawda, kościół powinien dobierać bardziej wiarygodnych ekspertów
 • Zuza
  20.12.2013 10:18
  @ recontra Nie tylko zamożniejsi rodzice maja wybór. Sa ze szkoły nie popierające czesnego, a prowadzone przez zakonnice. Poza tym z reguły w szkołach katolickich mozna byc częściowo zwolnionym z opłat czesnego, albo w zamian za te opłatę pracować społecznie na rzecz szkoły. Naprawdę trzeba tylko chcieć. A co do szkół publicznych - niestety nie muszą sie liczyć ze zdaniem rodziców w kwestii wartości ...
  doceń 5
 • west
  20.12.2013 10:19
  Skoro jakiś pojedynczy rodzic rodzic na całą Polskę w ramach protestu przeciwko jasełkom lub krzyżowi w klasie oddaje sprawę do sądu, bo urażone są jego i jego dziecka uczucia, to co się stanie jak tysiące rodziców pozwą szkoły te państwowe oczywiście za naruszenie ich uczuć i konstytucyjne prawo do wychowania dzieci według własnych zasad ?
  Wystarczy rozpatrzyć możliwość zbiorowego pozwu podpisanego przez.... ludzi.
  Ciekawe jak gender w szkołach państwowych będzie wówczas wyglądał ?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama