Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Fundacja Kapucyńska buduje Centrum Pomocy Bezdomnym

Fundacja Kapucyńska buduje w Warszawie Centrum Pomocy Bezdomnym.

Już od lat osoby bez stałego adresu mogą korzystać z ciepłych posiłków i wsparcia duchowego przy warszawskim klasztorze Kapucynów, ale - jak mówi rzeczniczka prasowa Fundacji Kapucyńskiej Anna Niepiekło, pomoc będzie teraz lepiej zorganizowana i bardziej kompleksowa. Ważną jej częścią ma być wsparcie duchowe dla osób, które będą chciały z niego skorzystać. Rzeczniczka podkreśla, że im wcześniej zacznie się pomagać bezdomnemu, tym łatwiej wrócić mu do normalnego życia.

Pan Jan, który czasem korzysta z jadłodajni przy Miodowej mówi, że to adres bardzo popularny wśród bezdomnych i trzeba wcześnie zadbać o swoje miejsce w kolejce. To dobrze, że kapucyni pomagają ludziom - dodaje bezdomny.

Fundacja Kapucyńska codziennie wydaje posiłki dla 200, a w okresie zimowym dla około 250 osób. Warunkiem skorzystania z jadłodajni jest trzeźwość, co jest wymogiem znanym bezdomnym, choć nie zawsze przyjmowanym ze zrozumieniem. Na budowę nowego Centrum Pomocy Fundacja Kapucyńska rozprowadza cegiełki - mydła i różańce wyprodukowane przez bezdomnych. Informacje o tym znajdują się na stronie internetowej Fundacji Kapucyńskiej.

« 1 »

Zobacz także

 • m
  24.11.2013 10:15
  Skoro rozprowadzane są cegiełki, to autor tekstu mógłby do artykułu dodać link do strony Fundacji. Młode osoby wszystko sobie wynajdują, ale już moja mama nie wie, jak to zrobić.
  doceń 0
 • fanka kapucynka
  24.11.2013 12:59
  W Krakowie kapucyni z prowincji południowej już takie Centrum zbudowali !
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL