Nowy numer 18/2024 Archiwum

Czuwaj w Mayday!

W sobotę 9 listopada, w czasie gdy w katowickim Spodku tłum będzie szalał przy dźwiękach techno na Mayday, w katowickiej parafii św. Józefa Robotnika na Józefowcu (ul. Jana Mikusińskiego 8) młodzież spotka się, by uwielbiać Jezusa i prosić o duchową osłonę dla bawiącego się tłumu.

Pierwsza taka modlitewna akcja odbyła się przed rokiem.

Nieustannie się módlcie” to czuwanie modlitewne w intencji zagrożonych duchowo. Pomysł na zorganizowanie takiego szturmu do nieba zrodził się w naszych sercach po wysłuchaniu mocnego świadectwa pana Leszka Dokowicza na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą świat muzyki techno – opowiadają młodzi członkowie Ruchu Światło-Życie, pomysłodawcy czuwania. Ubiegłoroczna zorganizowana przez nich modlitwa zamieniła się w pełen ognia wieczór chwały.

Choć na stronie organizowanego w Polsce od 2000 roku Mayday przeczytamy, że „rave oznacza wolność i swobodę życia, miłość, pokój, radość, taniec, tolerancję i szacunek”, a „żadna z wcześniejszych kultur młodzieżowych nie emanowała tak dużą porcją pozytywnej energii”, niezwykle mocne świadectwo Lecha Dokowicza pokazuje jasno, że kulisy tego ruchu są o wiele mniej sielankowe i „pozytywne” niż chcieliby tego organizatorzy imprezy w Spodku.

Katowickie czuwanie otworzy konferencja Aleksandry Sceliny, o godzinie 20.00 rozpocznie się modlitwa uwielbienia, a całość zostanie zwieńczona Eucharystią o godzinie 21.30. Stronę wydarzenia można znaleźć na portalu Facebook, wpisując w wyszukiwarkę hasło czuwania.

« 1 »
TAGI:

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza