Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Austriacy "ukradli" najwyższy szczyt Niemiec

Austriacy zażartowali, że ukradli Niemcom wierzchołek ich najwyższej góry Zugspitze. W odpowiedzi na żart niemiecka prokuratura rozpoczęła śledztwo.

W sieci pojawił się film, na którym grupa austriackich wspinaczy po zdobyciu Zugspitze - najwyższego szczytu Niemiec - wyciąga wiertarki i młotki, po czym odrąbuje kawałek skały z wierzchołka. Następnie znoszą zdobycz na austriacką stronę i świętują, że Niemcy stały się ... o 1 metr niższe.

Kradzież kawałka Niemiec i jego uprowadzenie do Austrii okazała się żartem zrobionym tylko po to, by wypromować w ten sposób targi modeli organizowane po austriackiej stronie gór. Ale Niemcy i tak zostali wyprowadzeni z równowagi, poczuli się upokorzeni i traktują sprawę bardzo poważnie. W leżącym u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen ogłoszono alarm i postanowiono sprawdzić, czy faktycznie szczyt jest niższy. Pracownicy kolejki linowej po wnikliwej analizie zaprzeczyli, twierdząc, że wykuty przez bezczelnych Austriaków kawał skały nie pochodził z najwyższego miejsca na szczycie - czytamy na portalu "GW".

Jednak sprawą zajęła się policja. Austriaccy alpiniści, których twarze zarejestrowała zamontowana na szczycie kamera będą ścigani za zniszczenie alpejskiego krajobrazu Bawarii. - Zrobimy wszystko, by dopaść sprawców. Szkody, jakie wyrządzili, dotknęły nas wszystkich - mówi Thomas Rappensberger, szef górskiej policji w Garmisch-Partenkirchen. 

Zobacz film ze spektakularnej kradzieży szczytu Niemiec:

Ösis klauen Zugspitze
Eure Ösis

« 1 »

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  03.11.2013 18:00
  Na tym właśnie polega (między innymi, między innymi) różnica między Polską a Niemcami. Polsce Unia ukradła nie kawałek kamienia, i nawet nie na żarty, ale całkiem serio, całe wybrzeże, przez co Polska przestała być krajem nadmorskim, a prokuratura tego nawet nie zauważyła. Co tam prokuratura, wygląda na to że nawet sam Oświecony Rząd tego nie zauważył, choć co do Rządu to wcale to nie dziwi, bo chyba tylko ślepy nie widzi czyje interesy on w Polsce reprezentuje.

  A sprawa całkiem poważna, bo będzie mieć wielorakie prawne konsekwencjie. A skoro prawne to i całkiem przyziemne, każdego tykające, trzeba tylko poczekać.

 • Sorcier
  03.11.2013 18:21
  Czyżby Austriacy nigdy nie słyszeli, że w Niemczech poczucie humoru to śmiertelnie poważna sprawa? :D :D
  P.S. Czytując i słuchając Benedykta XVI, często zastanawiałem się nad tym aspektem - On ma poczucie humoru zupełnie nie jak Niemiec.
  doceń 0
 • Richard
  03.11.2013 21:13
  Najśmieszniejsze jest to, że historycznie Austriacy to też Niemcy.
  doceń 1
 • wit
  04.11.2013 09:35
  To jedno z polskich uprzedzeń, że Niemcy nie mają poczucia humoru. Mit ten zostaje obalony przy bliższym poznaniu naszych braci zza Odry, szczególnie w miarę poznawania języka, w którym tkwi duch narodu.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama