Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jest zgoda na cmentarz dzieci nienarodzonych

Na kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych władze Florencji wydały zgodę na cmentarz dla nienarodzonych dzieci. W istocie chodziło tu raczej o oficjalne uznanie faktycznie istniejącej już części cmentarza komunalnego, na której od 17 lat grzebano ciała poronionych dzieci.

Chociaż zezwala na to włoskie prawo, to jednak ugrupowania lewicowe i feministyczne starają się blokować tę praktykę, bo w ich przekonaniu uderza ono w prawo do aborcji i rodzi poczucie winy w kobietach, które zdecydowały się na usunięcie ciąży.

Po raz pierwszy próbę legalizacji cmentarza podjęto w ubiegłym roku, ale bezskutecznie. Tym razem się udało dzięki zwięzłemu zapisowi samej uchwały, która nie wypowiada się o naturze dokonywanych tam pochówków, lecz jedynie na nie zezwala.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama