Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Inicjatywa Caritas na rzecz bezdomnych

Caritas Polska rozpoczęła zbiórkę funduszy na pomoc bezdomnym.

Kampania będzie polegała przede wszystkim na ogólnopolskiej akcji SMS-owej, dzięki której będzie można udzielić wsparcia osobom bezdomnym korzystającym z noclegowni i jadłodajni Caritas.

„Zwracam się z prośbą, apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, żeby wspierali te wszystkie instytucje charytatywne, które zajmują się bezdomnymi ludźmi, ze względu na godność, szacunek dla każdego człowieka – mówi dyrektor Caritas Polska. – Można wesprzeć placówki Cairtas wysyłając SMS na numer 72 052, wpisując hasło Pomagam” – poinformował ks. Marian Subocz.

Caritas od lat pomaga bezdomnym, m.in. przez udostępnienie 3 tys. miejsc noclegowych na terenie całego kraju. W roku ubiegłym wydano 1 mln 800 tys. posiłków, natomiast we wszystkich placówkach Caritas w Polsce udzielono pomocy 7 tys. bezdomnych.
 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama