Nowy numer 44/2020 Archiwum

Hołd dla premiera

W sobotę 2 listopada w kaplicy Pałacu Prezydenckiego zostanie wystawiona trumna z ciałem śp. Tadeusza Mazowieckiego. Hołd zmarłemu będzie można złożyć od 10.00 do 17.00.

W sobotę 2 listopada br. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego zostanie wystawiona trumna z ciałem śp. Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera Polski, doradcy prezydenta RP. Hołd zmarłemu będzie można złożyć od 10.00 do 17.00. W Sieni Wielkiej Pałacu Prezydenckiego będą wyłożone księgi kondolencyjne.

Wartę honorową przy trumnie śp. Tadeusza Mazowieckiego będą pełnili żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, bliscy i przyjaciele, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP.

Wszyscy, którzy będą chcieli oddać hołd zmarłemu, będą mogli wejść za okazaniem dowodu osobistego do Pałacu Prezydenckiego od 10.00 do 17.00 przez bramę od strony Hotelu Bristol.

W niedzielę 3 listopada odbędzie się uroczyste wyprowadzenie trumny z Pałacu Prezydenckiego do archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie o godz. 11 rozpocznie się Msza św. Trumna z ciałem Tadeusza Mazowieckiego spocznie w grobie rodzinnym na cmentarzu w Laskach. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Prezydent RP Bronisław Komorowski ogłosił 3 listopada dniem żałoby narodowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama