GN 43/2020 Archiwum

77 proc. Polaków źle o rządzie, 73 proc. - o premierze

77 proc. badanych krytykuje pracę rządu, a 73 proc. pracę premiera - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Działalność prezydenta źle ocenia 42 proc. badanych, dobrze - 47 proc. Od września pogorszyły się oceny zarówno rządu, premiera jak i prezydenta.

Radę Ministrów dobrze ocenia 16 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim miesiącem odsetek ocen pozytywnych spadł o 4 punkty procentowe, a opinii negatywnych wzrósł o 5 punktów procentowych.

Zadowolonych z pracy premiera jest 20 proc. Polaków, w tym 19 proc. uważa, że Donald Tusk raczej dobrze wypełnia obowiązki premiera, a tylko co setny badany (1 proc.) jest o tym zdecydowanie przekonany. W porównaniu do wyników z września br. roku ocena premiera uległa pogorszeniu i jest najsłabsza od listopada 2011 roku, przy czym podobna sytuacja miała miejsce w sierpniu 2013 roku - odnotowuje TNS Polska. Odsetek ocen pozytywnych spadł o 4 punkty procentowe, natomiast negatywnych wzrósł o 5 punktów procentowych.

W porównaniu z wynikami z września br. pogorszeniu uległa również ocena prezydenta - odsetek ocen pozytywnych spadł o 4 punkty procentowe, a odsetek ocen negatywnych wzrósł o 6 punktów procentowych.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 października br. na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama