Nowy numer 5/2023 Archiwum

Megawidowisko „Franciszek” w Spodku

„Franciszek - wezwanie z Asyżu” - to tytuł widowiska z udziałem 500 wykonawców, które zostanie zaprezentowane tylko raz, w katowickim Spodku w środę 16 października o 18.30. To estradowa adaptacja „Pieśni o św. Franciszku” gliwickiego Teatru „A”, przygotowana z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego.

O rozmachu spektaklu świadczyć może m.in. zaangażowanie 500 młodych wykonawców, w tym aktorów Teatru A, grup rekonstrukcyjnych, osób niepełnosprawnych, zespołów tanecznych, orkiestry, chóru, wokalistów i recytatorów wyłonionych z castingu.

Sztuka rozgrywana będzie synchronicznie na 4 scenach oraz całej przestrzeni Spodka z uwzględnieniem licznych multimediów oraz relacji “live” na potężnych ekranach.

Scenografia oparta będzie na gigantycznych, mobilnych formach konstrukcyjnych. Wykorzystane zostaną efekty pirotechniczne, padać będzie prawdziwy deszcz, zapłonie żywy ogień, powieje wiatr.

Zysk ze sprzedaży biletów oraz zbiórki publicznej do puszek zostanie przekazany Fundacji Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera stypendiami zdolną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin.

Bilety można kupić w parafiach oraz w serwisie TICKETPRO.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy