Nowy numer 28/2018 Archiwum

"Ben Hur" w kościele

- Była już noc konfesjonałów, teraz czas na kino parafialne, które startuje już niebawem w Czeladzi (Śląskie) - informuje "Dziennik Zachodni".

Pierwszy seans odbędzie się 21 września w kościele pw. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Docelowo kino "Tip Top" będzie miało siedzibę w sali multimedialnej domu parafialnego.

"Dziennik Zachodni" zapytał proboszcza parafii, czy filmy, które będą wyświetlane, nie przyprawią go o siwe włosy. "Nie sądzę, by tak się stało. Repertuar ustalamy wspólnie z organizatorami" - śmieje się ks. Janusz Grela.

Wstęp do kina ma być bezpłatny, niewykluczone jednak, że będzie pobierana symboliczna opłata na pokrycie kosztów licencyjnych. Sala jest w stanie pomieścić 50 widzów, a w razie potrzeby projekcje będą się odbywać w kościele dla 300 osób.

Podczas pierwszego seansu, będzie można zobaczyć sławny film z 1959 roku "Ben Hur. Opowieść o Chrystusie" - zapowiada "DZ".

 

« 1 »

Zobacz także

  • karol
    02.09.2013 08:42
    Świetny pomysł na pokazanie szerszej publiczności utworów które nie mają szansy pojawić się w kinach komercyjnych (np. Christiada) lub warte sa pokazania szerszej publiczności, nie każdego stać żeby płacić 20zł za bilet w multikinie, a tym bardziej jak rodzina jest kilkuosobowa.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama