Nowy numer 18/2024 Archiwum

Superpuchar skradziony w ostatniej sekundzie

Dramatyczny mecz o superpuchar Europy! Praktycznie w ostatniej sekundzie dogrywki Bayern strzelił wyrównującą bramkę na 2:2. W karnych strzelili wszyscy, z wyjątkiem ostatniego Romelu Lukaku (Chelsea), którego nonszalancki strzał obronił Neuer. W wielkim pojedynku Pepe Guardioli z Jose Mourinho punkt dla hiszpańskiego trenera Bawarczyków.

Pierwszą bramkę dla Chelsea zdobył w ósmej minucie Fernando Torres. Tuż po przerwie w 47. minucie wyrównał Franck Ribery. W dogrywce gola dla "The Blues" uzyskał w 93. minucie Eden Hazard. Na 2:2 wyrównał tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym spotkanie w 121. minucie Javi Martinez.

Zespół Premier League od 84. minuty grał w osłabieniu, gdy czerwoną kartkę, za wcześniej pokazane przez sędziego Szweda Jonasa Erikssona dwie żółte, dostał Ramires.