GN 24/2021 Archiwum

Będę dziś rozmawiał z o. Mądelem i współbraćmi

Przełożony Prowincji Polski Południowej jezuitów o. Wojciech Ziółek będzie dziś rozmawiał z o. Krzysztofem Mądelem oraz jezuitami mieszkającymi i pracującymi w parafii w Nowym Sączu.

Dziś rozpoczynają się tam tygodniowe uroczystości odpustowe z okazji 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia Sądeckiej Pani.

W rozmowie z KAI prowincjał, który przez ostatni tydzień był na rekolekcjach zamkniętych, powiedział, że po uroczystościach cały dzisiejszy dzień spędzi na rozmowach z o. Mądelem oraz współbraćmi. O wyciągniętych wnioskach poinformuje w najbliższym czasie.

W ciągu ostatniego tygodnia o. Krzysztof Mądel SI poinformował media najpierw o zakazie wypowiedzi - co zdementował Komunikat socjusza o. Jakuba Kołacza - następnie o incydencie na parafii ze swoim udziałem, co było powodem zakazu sprawowania Mszy i spowiadania w kościele w Nowym Sączu.

Później na swoim profilu na Twitterze, a także w wywiadach, w tym wczorajszym dla stacji TVN24 mówił też o tym, że jego gwałtowne reakcje wynikają z faktu, że był molestowany jako dziecko przez proboszcza w rodzinnej parafii.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama