GN 48/2020 Archiwum

Tusk: relacje polsko-gruzińskie bardzo dobre

Relacje polsko-gruzińskie są bardzo dobre; jestem przekonany, że będą one jeszcze bardziej wzmacniały naszą współpracę na rzecz szerokiej, wolnej i silnej Europy - oświadczył po piątkowym spotkaniu z szefem gruzińskiego rządu Bidziną Iwaniszwilim premier Donald Tusk.

Tusk ocenił na wspólnej, z Iwaniszwilim konferencji prasowej, że dwustronne relacje polsko-gruzińskie są bardzo dobre.

"Chcielibyśmy oczywiście zwiększyć wymianę handlową, to jest zrozumiałe, ale tutaj nawet nie za wiele jest do zrobienia, bo wzajemna życzliwość i serdeczny patronat obu rządów nad gospodarczymi przedsięwzięciami jest oczywisty i nie musieliśmy się o tym tutaj szczególnie mocno zapewniać" - powiedział premier.

Jak zaznaczył, także informacje jakie przekazał mu w piątek Iwaniszwili na temat stosunków gruzińsko-rosyjskich i szerzej, polityki Gruzji w całym regionie, "wskazują na to, że Gruzja chce, zachowując swoją integralność terytorialną, niepodległość, swoją drogę w stronę NATO i UE, równocześnie budować racjonalne i dobre relacje ze wszystkimi sąsiadami, w tym z Rosją".

"Z uznaniem przyjmujemy takie stanowcze, a równocześnie odpowiedzialne stanowisko naszych gruzińskich przyjaciół" - oświadczył szef polskiego rządu.

Tusk - jak mówił - zapewnił też Iwaniszwilego o przyjaźni. "Powiedziałem panu premierowi Iwaniszwili, że Gruzini będą zawsze witani tutaj jak przyjaciele i mogą liczyć zawsze na nasze wsparcie" - oświadczył. Jak dodał, przyjął też zaproszenie do złożenia wizyty w Gruzji.

"Jestem przekonany, że nasze wzajemne relacje, wizyty pana premiera w Polsce, będą jeszcze bardziej wzmacniały naszą współpracę i wspólne działania na rzecz szerokiej, wolnej i silnej Europy" - podkreślił Tusk.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama