Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bóg wybrał tę drogę

Już po raz trzeci zielonogórzanie przychodzą, by dowiedzieć się więcej o modlitwie, ale takiej frekwencji dotąd nie było. Kilkaset osób pojawiło się na pierwszej lekcji.

Myślą przewodnią tegorocznej Letniej Szkoły Modlitwy jest „Spotkanie Nieba z ziemią”. „Lekcje” zaplanowano na pierwszych sześć czwartków wakacji w Zielonej Górze. W tym roku kolejne tematy będą przybliżać chętnym uczniom głębię Mszy św. Pierwszym nauczycielem szkoły był ks. Mariusz Jagielski, wychowawca i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchowym w Paradyżu. – Paul Evdokimov, jeden z największych teologów prawosławnych XX wieku, pisał, że poznać Boga to wcale nie znaczy wyrazić Go w pojęciach.

Poznać Boga to rozpoznać, kiedy On przychodzi – mówił ks. M. Jagielski. – Nie gońmy w poszukiwaniu coraz to nowych objawień, widzeń i przepowiedni. Nie kupujmy kolejnych książek z przepowiedniami dla świata, Polski czy nawet Zielonej Góry, ale spróbujmy pójść tą drogą, jaką wybrał sam Bóg, a tą droga jest Eucharystia – dodał. W liturgii chodzi o spotkanie z Bogiem. – Eucharystia nie jest po to, abyśmy dotykali Boga. Ona jest po to, aby Bóg mógł dotknąć każdego z nas, a dotknąć – znaczy spotkać. Sakramenty to jest takie wydarzenie, które sprawia, że Bóg wchodzi w nasze życie – mówił prelegent. – Bóg na Eucharystii mówi nam: wyjdź z Twojego świata i wejdź w przestrzeń, która jest moim życiem. W Eucharystii chodzi o życie, a nie o to, aby coś zrobić. Chodzi o to, aby wejść w życie Boże i przyjąć ten dar, który Bóg czyni z siebie. Szkoła modlitwy rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. Po niej, ok. godz. 18.40, odbywa się konferencja. Jeśli nie możesz uczestniczyć w inicjatywie Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin i Ojców Franciszkanów, to wejdź na naszą stronę internetową: zgg.gosc.pl. Tam znajdziesz nie tylko skrót konferencji, ale także zadanie domowe oraz nagranie audio.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama