Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pierwszy ważny stopień

Oaza to przeżytek? Nic bardziej mylnego! Na oazach wakacyjnych, zapoczątkowanych przez ks. Franciszka Blachnickiego, wciąż wychowują się nowe pokolenia.

Góry, czyli Bystra Podhalańska, Złoty Stok i Tylmanowa, a także Lubrza, Łagów, Paradyż i Rokitno – to miejsca, gdzie w tym roku odbywają się oazy dziecięce i młodzieżowe. Uczestniczy w nich ich ok. 700 osób i prawie 100 animatorów. Kubek pełen wody Od lat na mapie wakacyjnych rekolekcji jest Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W tym roku na Oazie Dzieci Bożych od 29 czerwca do 14 lipca jest tu 64 uczestników. – Rodzice kiedyś jeździli na oazę. W tym roku zapytali mnie, czy nie chciałbym pojechać. Zgodziłem się i jest naprawdę super – przekonuje jedenastolatek Mateusz Misiurek z Marwic k. Gorzowa Wlkp. Rekolekcje dla dzieci, jak wszystkie oazy, oparte są na tajemnicach Różańca: radosnych, bolesnych i chwalebnych.

– Przez 15 dni spotykamy się z Panem Bogiem i uczymy się chodzić Jego drogami. To nic innego, jak realizacja biblijnych słów Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”. Warto to robić od najwcześniejszych lat – wyjaśnia moderator, ks. Dariusz Wytrykowski. – Dzieci w trakcie oazy, poprzez modlitwę, spotkania, wycieczki i zabawę odkrywają, co to znaczy być dzieckiem Bożym – dodaje animatorka Martyna Wojciechowska z Lubska. I faktycznie odkrywają. – Fajne są spotkania w grupach. Są ciekawe tematy i przykłady – wyjaśniają Magda i Weronika Strawa z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. – Wczoraj nasza animatorka odwróciła kubek do góry dnem i próbowała nalać wodę. Powiedziała, że można go porównać do człowieka, który nie chce przyjąć łaski Pana Boga. Potem odwróciła kubek, napełniła wodą i pochlapała nas, bo człowiek, który przyjmuje łaskę Pana Boga także dzieli się nią z innymi – opowiada z przejęciem Weronika. Gimnazjum to ciekawy wiek Natomiast w Łagowie w tym samym czasie odbywa się I stopień Oazy Nowej Drogi, który koncentruje się na odkrywaniu tożsamości człowieka wierzącego, porządkowaniu jego wnętrza oraz na patrzeniu w przyszłość w świetle wiary.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama