Nowy numer 47/2020 Archiwum

Kreml chroni rosyjskie dzieci

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w środę poprawki do kodeksu rodzinnego zakazujące adopcji rosyjskich dzieci zarówno przez "małżeństwa" homoseksualne, jak i osoby samotne w krajach, w których związki osób tej samej płci zostały zalegalizowane.

W oświadczeniu Kremla podano, że w ustawie chodzi o zapewnienie dzieciom "harmonijnego" rozwoju i ochrony przed "kompleksami, emocjonalnym cierpieniem i stresem".

Duma przyspieszyła prace nad poprawkami po podpisaniu 18 maja przez prezydenta Francji Francois Hollande'a ustawy umożliwiającej gejom i lesbijkom zawarcie "małżeństwa", a także adopcję dzieci.

Wkrótce po tym - 30 maja - rzecznik praw dziecka Federacji Rosyjskiej Paweł Astachow opowiedział się za wprowadzeniem w Rosji moratorium na adopcje dzieci do Francji do czasu przyjęcia prawa wykluczającego, że trafią one do "małżeństw" homoseksualnych. W 2012 roku obywatele Francji adoptowali w FR 245 dzieci.

W niedzielę Putin podpisał ustawę zakazującą "propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych" wśród nieletnich. Za jej łamanie wprowadzono kary administracyjne, w tym nawet do 15 dni aresztu.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama