GN 48/2020 Archiwum

Sakralnie w Sopocie

Obok wielu świeckich festiwali w Sopocie pojawił się inny – sakralny.

Już w tę niedzielę, występem Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego pod dyrekcją Teresy Pabjańczyk, rozpocznie się I Festiwal Muzyki Sakralnej w Sopocie.

W każdą niedzielę wakacji o godz. 19.00 w kościele NMP Wniebowziętej – Gwiazda Morza przy ul. Kościuszki 19 zabrzmi koncert chóralny. W kolejnym tygodniu wystąpią zespoły Mundus Cantat i Canticum Novum, a za dwa tygodnie usłyszymy Cantores Minores Gedanenses.

Festiwal potrwa do 15 września. Wstęp na wszystkie imprezy wolny.

« 1 »

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także