Nowy numer 48/2020 Archiwum

Mejd in Czajna

Jak ewangelizować Chiny? Zaprosić chińskich katolików na rekolekcje oazowe. I pozwolić im działać. Ty też możesz pomóc!

Kościół w Chinach jest prześladowany. Komunistyczne władze od ponad pół wieku robią wszystko, aby wyznawcy Chrystusa w Państwie Środka przestali istnieć. Chińscy katolicy potrzebują naszej modlitwy, ale też konkretnego działania. Jednym z podstawowych problemów jest ich odizolowanie od  reszty Kościoła. Co możemy zrobić, żeby dać im szansę zetknięcia się z siostrami i braćmi spoza Chin?

Jednym z pomysłów jest zapraszanie ich do uczestnictwa w rekolekcjach oazowych w Polsce. Dzięki temu chińscy katolicy mogą doświadczyć żywego Kościoła, przeżyć swoje rekolekcje, poznać różne wspólnoty i przez pewien czas zamieszkać u polskich rodzin. Uczestnictwo w rekolekcjach pozwoli im z kolei przenieść swoje doświadczenia na grunt Kościoła w Chinach.

Niestety – realizacja takiego projektu niesie ze sobą wiele trudności. Podstawowym problemem jest kwestia finansowa, przede wszystkim ogromne ceny biletów lotniczych. Dlatego Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie zorganizowała akcję „Dycha dla Chińczyka”, w ramach której można wesprzeć materialnie przyjazd gości z Chin do Polski i umożliwić im przeżycie wielkiej przygody duchowej.

Nie potrzeba wiele. Wystarczy odmówić sobie jednej przyjemności i zaoszczędzone środki przelać na konto akcji. Jak dotąd organizatorzy zebrali połowę potrzebnej kwoty.

Wspierając przyjazd chińskich katolików na rekolekcje nie tylko pozwalasz im przeżyć wspaniałe wakacje, ale bierzesz w ten sposób udział w ewangelizacji Chin. Nasi goście zabiorą przecież swoje doświadczenia do domu, będą je wykorzystywać w swoim środowisku. W kraju, w którym miliony ludzi nie słyszało jeszcze Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie.

Bliższe szczegóły akcji „Dycha dla Chińczyka” znajdziesz TUTAJ.

Happening Mejd in Czajna w Warszawie zorganizowany przez Diakonię Misyjną Ruchu Światło-Życie
Diakonia Misyjna

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także