Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tytuł w "Naszym Dzienniku" nadużyciem

Nie wkłada się w usta rozmówcy czegoś, czego nie powiedział.

Rzecznik prasowy KUL Lidia Jaskuła wydała oświadczenie, w którym pisze, że "tytuł wywiadu Krzysztofa Losza z Rektorem KUL, opublikowanego w dzisiejszym wydaniu Naszego Dziennika (22/23 czerwca 2013 r.), a sformułowanego w formie pytania "Dlaczego wpuszczam gender na KUL", jest nadużyciem i stanowi przekroczenie uprawnienia Redakcji do redagowania tytułu".

Podajemy pełny tekst oświadczenia:

Informuję niniejszym, że tytuł wywiadu Krzysztofa Losza z Rektorem KUL, opublikowanego w dzisiejszym wydaniu Naszego Dziennika (22/23 czerwca 2013 r.), a sformułowanego w formie pytania "Dlaczego wpuszczam gender na KUL", jest nadużyciem i stanowi przekroczenie uprawnienia Redakcji do redagowania tytułu.

Tytuł został zredagowany w formie wypowiedzi Rektora KUL. Taka wypowiedź nigdy nie miała miejsca, a przytoczone słowa nie są słowami Rektora KUL. Na KUL nie ma i nie będzie studiów gender. Treść wywiadu jest zaprzeczeniem stwierdzenia zawartego w tytule.

Tytuł w opublikowanej formie stanowi manipulację i jest niedopuszczalny nie tylko z moralnego punktu widzenia, ale także z prawnego punktu widzenia. Nasza prośba o zmianę tytułu nie została uwzględniona.

z wyrazami szacunku,
Lidia Jaskuła
rzecznik prasowy KUL

Przeczytaj również: Rektor KUL o wykładzie z gender

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama