Nowy numer 11/2019 Archiwum

Rektor KUL o wykładach z gender

"Zgodnie z katolickim charakterem uczelni, podejmujemy badania nad współczesnymi zjawiskami kulturowymi".

- Odpowiadając na pojawiające się pytania informuję, że KUL nie otwiera kierunku pod nazwą „Gender studies”. Zgodnie z katolickim charakterem uczelni, podejmujemy badania naukowe nad współczesnymi zjawiskami kulturowymi, a wśród nich także badania nad ideologią „gender” - pisze w odpowiedzi na pytania włocławskiego bp. Wiesława Meringa rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. prof. Antoni Dębiński. Wcześniej hierarcha zadał publicznie pytanie o to, czy katolicka uczelnia zamierza nauczać ideologii gender wspólnie z Ośrodkiem Brama Grodzka, któremu zarzucał lewicowość.

- Wyniki tych badań prezentowane są w ramach konferencji naukowych i wykładów monograficznych. Obowiązkiem uniwersytetu, zwłaszcza uniwersytetu katolickiego, jest analizowanie ważnych wątków dyskursu publicznego w sposób zorganizowany i usystematyzowany. W ten sposób przygotowujemy naszych studentów do krytycznego i dojrzałego uczestniczenia w życiu społecznym - dodał ks. Dębiński. Także Instytut Filologii Polskiej KUL, który organizuje kierunek "Teksty kultury i animacja sieci" wydał oświadczenie w tej sprawie.

Przeczytaj także:

"Bp Mering pyta o wykłady gender na KUL".

"KUL odpowiada bp. Meringowi".

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

  • PM
    19.06.2013 17:02
    prosty dowód współpracy Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN z Krytyką Polityczną: http://teatrnn.pl/kalendarium/node/1316/spotkanie_z_agnieszk%C4%85_wi%C5%9Bniewsk%C4%85
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL