Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pociąg do Watykanu wjedzie na tor przy peronie...

W najbliższą niedzielę, przez krótki czas, będzie znowu czynny dworzec kolejowy w Watykanie. Na przystanku papież Franciszek przyjmie pasażerów pociągu – 450-osobową grupę dzieci i ich opiekunów.

Jak poinformowała Papieska Rada ds. Kultury, pociąg szybkiej prędkości typu „srebrna strzała” (Frecciargento) wyjedzie w godzinach porannych z Mediolanu. Kolejne grupy dzieci wsiądą na przystankach w Bolonii i Florencji.

Podczas jazdy mali pasażerowie w wieku 6-10 lat będą mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Dzieci pochodzą z rodzin ubogich, rozbitych, a część z nich cierpi na zaburzenia osobowości.

Niemal dla wszystkich z tych dzieci będzie to ich pierwsza podróż pociągiem i pierwsza wizyta w Watykanie - wyjaśnia komunikat na temat tej akcji pod hasłem „Pociąg dzieci: podróż przez piękno”. Skład siedmiu wagonów oraz personel ochotników oddała do dyspozycji włoska kolej państwowa. Na dworcu małych pasażerów przyjmą uroczyście władze kolei.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, kard. Gianfranco Ravasi powiedział, że będzie to symboliczna podróż w przyszłość i nadzieje młodego pokolenia.

Po spotkaniu z papieżem „pociąg dzieci” uda się w drogę powrotną do Mediolanu. Wjazd „srebrnej strzały” i wyjazd z Watykanu umożliwi specjalna lokomotywa dieslowska, ponieważ watykańskie tory nie są wyposażone w elektryczną trakcję wysokiego napięcia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama