Nowy numer 49/2020 Archiwum

Fotoreporter "Gościa" demaskuje prowokatora

Nasz fotoreporter Jakub Szymczuk, podczas Parady Równości, która przeszła ulicami Warszawy w minioną sobotę, uwiecznił na zdjęciach prowokatora spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Andrzej Hadacz, niezwykle aktywny w gronie obrońców krzyża, okazał się człowiekiem związanym z Januszem Palikotem, co dokumentuje zdjęcie zrobione przez szparę w jednej z lawet.

– Kojarzę jego twarz jeszcze z czasów, kiedy ludzie zaczynali gromadzić się na Krakowskim Przedmieściu – opowiada Jakub. – Był jedną z najaktywniejszych osób w tej grupie, „krzykaczem”, który szybko stał się ulubieńcem mediów. Pojawiał się zawsze tam, gdzie były kamery.

Postać Andrzeja Hadacza przewinęła się przez wiele medialnych materiałów ośmieszających obrońców krzyża, można ją zobaczyć m.in. w teledysku „Gdzie jest krzyż” i – co szczególnie zastanawiające – w reklamówce wyborczej Platformy Obywatelskiej, opatrzonej hasłem: „Oni pójdą na wybory. A Ty?”. Pan Andrzej wykrzykuje tam: „Tusk i Komorowski – w łeb!” oraz: „Nienawidzę ich!”.

Na sobotniej Paradzie Równości Hadacz odgrywał rolę człowieka „nawróconego” z dawnych poglądów. W towarzystwie zaśmiewających się do rozpuku Ryszarda Kalisza i Roberta Biedronia przemawiał: „Słońce jest dla wszystkich, koniec z dyskryminacją! I będę to mówił każdego dziesiątego na Krakowskim Przedmieściu!”.

Fotoreporter "Gościa" demaskuje prowokatora   Na obu zdjęciach widać Andrzeja Hadacza - lecz w krańcowo odmiennych rolach... Jakub Szymczuk /GN

Przeczytaj komentarz O Andrzeju Gdziejestkrzyz

Nasza sonda: Czy negatywny wizerunek obrońców krzyża z Krakowskiego Przedmieścia to efekt prowokacji?

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama