Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rzym: Dni Ewangelium Vitae

W Rzymie trwają Dni Evangelium Vitae. Wpisują się one w Rok Wiary, przypominając znaczenie obrony życia w nauczaniu Chrystusa.

Ich kulminacyjnym punktem będzie jutrzejsza Msza z Papieżem. Dziś w różnych kościołach Wiecznego Miasta odbywały się katechezy, a także adoracje eucharystyczne w intencji obrony życia. Na wieczór zaplanowano procesję ze świecami, która upamiętni wszystkie ofiary kultury śmierci. Jest ich wiele – przypomina kard. Elio Sgreccia, były prezes Papieskiej Akademii Pro Vita.

Rzym: Dni Ewangelium Vitae   Plakat zapowiadający Dni Evangelium vitae na placu Świętego Piotra www.annusfidei.va „Dziś można już lepiej zrozumieć przesłanie Evangelium Vitae – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Sgreccia. – Pomaga w tym również kryzys gospodarczy, który aktualnie przechodzimy. Ponieważ jego główną przyczyną, powtarzam, główną przyczyną, a nie jedną z wielu, jest walka z życiem. Skala zbrodni jest ogroma. Wystarczy pomyśleć tylko o Chinach, gdzie przez ostatnich 40 lat, w imię polityki jednego dziecka na rodzinę, przeprowadzono 400 mln przymusowych aborcji. Pomyślmy, że dziś, co roku na świecie przeprowadza się od 45 do 50 mln aborcji. Teraz chce się wprowadzić eutanazję, w tym eutanazję noworodków. Innymi słowy na życie czyha dziś szereg najróżniejszych zbrodni. Dlatego modlitwa, wiara i odwaga Kościoła, są dla mnie pokrzepieniem i radością”

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama