Nowy numer 48/2020 Archiwum

Franciszek zdecyduje o dacie kanonizacji JP2

Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

„Mamy nadzieję, że kanonizacja bł. Jana Pawła II będzie miała miejsce w październiku. Ale zostawmy tę decyzję papieżowi Franciszkowi. Proces kanonizacyjny przebiegł bez zastrzeżeń. Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a więc droga do kanonizacji jest otwarta" - powiedział kard. Stanisław Dziwisz w Messynie. Metropolita krakowski przebywał w dn. 12-14 czerwca z wizytą duszpasterską z okazji 25. rocznicy papieża Jana Pawła II w Mesynie w północno – wschodniej części Sycylii.
W swoim wystąpieniu w Fasola Auditorium, podczas trzydniowego spotkania zorganizowanego z okazji 25. rocznicy historycznej wizyty papieża Jana Pawła II w Messynie, w czasie której odbyła się kanonizacja św. Eustochii Esmeraldy Calafato - były osobisty sekretarz Ojca Świętego przypomniał ogromny entuzjazm wiernych, którzy 11 czerwca 1988 r. z wielką sympatią i miłością przyjęli bł. Jana Pawła II.

Metropolita Krakowski ukazał życiową drogę, która zaprowadziła Karola Wojtyłę - studenta pracującego w fabryce Solvay - kapłana, biskupa i kardynała na stolicę św. Piotra w Watykanie. Przedstawił także papieża jako poetę i dramaturga.

Hierarcha mówił o niewątpliwym wkładzie bł. Jana Pawła II w powstaniu polskiego związku "Solidarność" oraz podkreślił jego znaczącą rolę w upadku muru berlińskiego, zakończeniu zimnej wojny oraz zażegnaniu niebezpieczeństwa kapitalizmu bez etyki.

"Słowa „Nie lękajcie się!” stały się kluczowym mottem życia Jana Pawła II i jego pontyfikatu" – podkreślił kard. Dziwisz.

„Mamy nadzieję, że kanonizacja bł. Jana Pawła II będzie miała miejsce w październiku. Ale zostawmy tę decyzję papieżowi Franciszkowi - powiedział kard. Dziwisz. – Proces kanonizacyjny przebiegł bez zastrzeżeń. Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a więc droga do kanonizacji jest otwarta" – dodał.

Metropolita krakowski przewodniczył także uroczystym nieszporom w kościele Sióstr Klarysek, gdzie 25 lat temu modlił się bł. Jan Paweł II. Doczesne szczątki św. Eustochii Esmeraldy Calafato, wyniesionej na ołtarze przez Papieża–Polaka w 1988 r spoczywają właśnie w kościele Sióstr Klarysek w Mesynie.


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama