Nowy numer 49/2020 Archiwum

Watykan rozmawia z Wietnamem

Wzajemnym relacjom między Stolicą Apostolską i Wietnamem, a także innym sprawom związanym z działalnością Kościoła katolickiego w tym kraju poświęcone zostało spotkanie dwustronnej grupy roboczej.

Ta już czwarta runda rozmów miała tym razem miejsce w Watykanie. Poprzednio, w lutym ub. r., przedstawiciele obydwu państw spotkali się w Hanoi.

W komunikacie końcowym podkreślono m.in. wolę obydwu stron, by zacieśnić już istniejące wzajemne relacje. Strona watykańska zwróciła uwagę na konieczność jak najszybszego otwarcia stałego przedstawicielstwa Stolicy Apostolskiej w Wietnamie, co służyłoby dobru wszystkich. Do tego czasu podjęte zostaną wysiłki, by rezydującemu poza krajem przedstawicielowi Papieża ułatwić jeszcze lepsze wypełnianie jego misji.

Obydwie strony doceniają nauczanie Kościoła na temat „życia Ewangelią w narodzie”, jak i to, że „być dobrym katolikiem oznacza również być dobrym obywatelem”. Stolica Apostolska potwierdziła wolę Kościoła katolickiego, by wnosić, w sposób sobie właściwy, wkład w dobro wspólne społeczeństwa i by przekazywać aktualne nauczanie papieskie.

Kolejne spotkanie watykańsko-wietnamskiej grupy roboczej odbędzie się w Hanoi. Jego data zostanie ustalona drogą dyplomatyczną.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama