GN 48/2020 Archiwum

Zderzenie pociągów: 3 osoby zginęły, 155 rannych

Trzy osoby zginęły, a około 155 zostało rannych, gdy dwupoziomowy pociąg zderzył się w czwartek na przedmieściach Buenos Aires z innym pociągiem, który nagle zatrzymał się na torach. Rannych przewieziono do czterech szpitali.

Do wypadku doszło w czwartek rano na podmiejskiej linii kolejowej między przedmieściami Castelar i Moron.

Część pasażerów zdołała wydostać się z wraku pociągu, jednak resztę musiały uwolnić ekipy ratunkowe.

Nie wiadomo, dlaczego dwupoziomowy pociąg nie zatrzymał się i uderzył w inny skład, nie jest też jeszcze jasne, dlaczego ten drugi pociąg stanął nieoczekiwanie na torach.

Ranni, z których wielu doznało skomplikowanych złamań, zostali przewiezieni śmigłowcami do czterech pobliskich szpitali.

Według przedstawiciela związków zawodowych kolejarzy Rubena Sobrero dwupoziomowy pociąg był remontowany i wyłączony z eksploatacji przez sześć miesięcy, a niedawno został ponownie włączony do ruchu.

Rzecznik państwowej agencji zawiadującej linią, na której doszło do wypadku, Pablo Gunning powiedział, że pociąg miał wymienione i sprawdzone hamulce.

Do podobnego wypadku doszło w 2012 roku; zginęło wówczas 51 osób, a około 700 zostało rannych. Rodziny ofiar tamtej tragedii oskarżyły o zaniedbania prywatną firmę EMFER, która naprawiała pociąg, zanim uległ wypadkowi.

Osoby, które wyszły cało z czwartkowej katastrofy, poskarżyły się mediom, że to ta sama firma - EMFER - serwisowała skład i wymieniała hamulce w pociągu, który wjechał w inny skład.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama