Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzień z Popiełuszką

Czwartek, 6.06. Kolejne kilometry pojawiły się na licznikach rower-mistrzów, kolejne awarie, kolejne smutki i radości, kolejne… - wymieniać można do woli.

Jednak nie to było najważniejsze. Dzisiaj liczył się przede wszystkim ks. Jerzy Popiełuszko, patron tegorocznej eskapady. Dokładnie trzy lata temu został on wyniesiony do grona błogosławionych. Obok rzeszy ludzi, na Mszy beatyfikacyjnej, która miała miejsce na warszawskim Żoliborzu stawiła się także NINIWA Team. W trakcie codziennych czynności, ekipa wspominała tamtą uroczystość jak i samą postać duchownego. Nie zabrakło modlitw z ucałowaniem relikwii błogosławionego, rozważań i chwil refleksji.

Przeczytaj więcej tutaj!

Skrót:

6 czerwca to kolejna rocznica beatyfikacji Jerzego Popiełuszki! Na tej uroczystości w Warszawie obecni byli członkowie NINIWA Team w 2010 r. Tymczasem na trasie solidny wiatr i pokusa szybszego niż zwykle noclegu w dobrych warunkach, które ograniczyły ilość pokonanych kilometrów do jedynie 100! Odpoczynek jednak jest wskazany, ale mimo zmęczenia nie brakuje w grupie radości.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama