Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nowa książka Marcina Jakimowicza

25 rozmów na śmierć i życie.

Z Marcinem znamy się od dziecka. Zawsze się wiercił, nigdy nie potrafił usiedzieć na miejscu. I tak mu zostało do dziś. Na szczęście, bo – jak mówi św. Augustyn – „niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie”.

Tyle że Marcina serce jest niespokojne ponadprzeciętnie. Ciągle szuka, pyta, drąży. A wszystkie te poszukiwania zmierzają w jednym kierunku – ku Bogu, który z jakiegoś powodu ukrywa się przed człowiekiem, zupełnie jakby grał z nim w chowanego.

Chyba nie przesadzę, pisząc, że ta gra jest największą życiową pasją autora tej książki. Marcin nie boi się pytań najprostszych, niemal dziecięcych. A jego rozmówcy też szczerze i prosto odpowiadają, przyznając się często do bezradności, słabości, grzechu. Bo wobec Stwórcy wszyscy jesteśmy dziećmi.

Choćbyśmy spędzili życie na studiowaniu teologii, On ciągle pozostanie niepojęty. Wszelkie próby opisania Go skończą się paradoksem, takim jak tytułowe „Ciemno, czyli jasno”.

Sporo podobnych paradoksów w tej książce. Już z pierwszego wywiadu dowiadujemy się, że prawdziwe życie duchowe polega na... umieraniu. Jak u Hitchcocka: zaczyna się trzęsieniem ziemi, a potem napięcie rośnie. Poruszające świadectwa, niezwykłe historie nawróceń i łapanie Boga za słowa – to wszystko na kartach tej jednej książki. Pewnie dlatego tak trudno się od niej oderwać.

Szymon Babuchowski

W książce m.in.:
Uwielbiana we Włoszech była modelka Anna Golędzinowska mówi szczerze o piekle show biznesu, którego doświadczyła na własnej skórze.
Najbardziej znany polski mim Ireneusz Krosny udowadnia, że oprócz niemych skeczy, ma też wiele do powiedzenia.
Jadwiga Basińska i Jacek Borusiński z kabaretu Mumio otwarcie opowiadają o swoich słabościach i doświadczeniu mocy.

Więcej na temat książki TUTAJ

« 1 »

Zobacz także

 • kibic
  08.05.2013 16:30
  Zawsze lubiłem czytać wywiady Pana Marcina w gościu, dlatego chętnie zakupię ksiązkę :)
  doceń 4
 • +antysmok
  08.05.2013 19:32
  Na mojej półce stoi sześć pozycji pana Marcina, oczywiście w tandemie z książkami o. A. Pelanowskiego. Jakoś nie może być inaczej.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL