Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Kara dla tej, co doniosła na obrończynię życia

Kinga Małecka-Prybyło, członek zarządu Fundacji Pro-prawo do życia ponownie stanęła wczoraj przed sądem. Po raz kolejny nie przyszła tam osoba, która poczuła się przez nią zgorszona. Została za to ukarana.

- Aleksandra J. jest zawiadamiana telefonicznie, bo wezwań sądu nie przyjmuje. Jakby trudno jej było spojrzeć w oczy młodej kobiecie, którą ciąga po sądach. Swoimi zeznaniami dała jednak podstawę do rozpoczęcia procesu karnego – piszą obrońcy życia z Fundacji Pro.

Dodają, że na czwartkowej rozprawie nawet sąd stracił cierpliwość. Na Aleksandrę J. została nałożona kara grzywny w wysokości 250 zł. Jeżeli nadal nie będzie się pojawiać, zostaną na nią nałożone kolejne kary.

- Wystawa "Wybierz Życie” jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do walki z okrucieństwem aborcji, więc właśnie za jej organizację obwiniono Kingę Małecką-Prybyło o ... wywołanie zgorszenia publicznego – podkreślają i informują, że rozprawa przeciwko niej toczy się na skutek wniesienia sprzeciwu od wyroku nakazowego, który skazywał ją na karę 200 złotych.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL