Nowy numer 33/2018 Archiwum

10 rocznica męczeństwa braci anglikanów

Oddali życie za Ewangelię i pokój na Wyspach Salomona

W tym miesiącu mija 10 lat od męczeńskiej śmierci siedmiu członków anglikańskiego zakonu Bractwo Melanezyjskie. W 2003 r. oddali oni życie za Ewangelię i pokój na Wyspach Salomona.

Bractwo Melanezyjskie zostało powołane do pracy na rzecz pojednania w rejonie nękanym przez konflikty etniczne od początku lat dziewięćdziesiątych. W czasie wojny domowej zakonnicy udzielali pomocy humanitarnej wszystkim poszkodowanym. Jeden z członków bractwa został zamordowany, gdy wiózł list do partyzanckiego przywódcy. Sześciu innych współbraci udało się w podróż po jego ciało. Z podróży tej nigdy nie powrócili. „Było to coś jak ukrzyżowanie. Cała lokalna społeczność widziała w nich nadzieję, a oni przepadli” – wspomina Philippa Hitchen z sekcji angielskojęzycznej Radia Watykańskiego.

Przedmioty, których używali anglikańscy męczennicy (kij pielgrzymi, część habitu i medalion z obliczem Chrystusa), znajdują się obecnie w bazylice św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej w Rzymie. Jest to sanktuarium świadków wiary w najnowszych czasach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama