Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kara śmierci dla zabójcy z Denver?

Prokuratorzy zapowiedzieli w poniedziałek, że zamierzają się domagać kary śmierci dla Jamesa Holmesa - sprawcy ubiegłorocznej masakry na premierze filmu o Batmanie w Aurorze w amerykańskim stanie Kolorado, gdzie zginęło 12 osób, a 58 zostało rannych.

25-letni Holmes jest oskarżany o otwarcie ognia do widzów podczas nocnej premiery filmu "Mroczny rycerz powstaje" w kinie w centrum handlowym w Aurorze w aglomeracji Denver 20 lipca 2012.

Prokuratorzy, jak pisze Reuters, odrzucili propozycję adwokatów Holmesa, którzy chcieli, by za dobrowolne przyznanie się do winy ich klient uniknął kary śmierci i został skazany na dożywocie.

"Dla Jamesa Holmesa w tej sprawie sprawiedliwą karą jest kara śmierci" - oświadczył prokurator George Brauchler, który poinformował, że zgodnie z zapowiedzią jego biuro przesłuchało 800 osób, w tym te, które przeżyły strzelaninę, a także osoby ranne i rodziny zabitych. Podkreślił, że sam rozmawiał z 60 osobami, zanim podjęto decyzję w sprawie kary śmierci.

Proces Holmesa, który jest oskarżony o wielokrotne morderstwo pierwszego stopnia i wielokrotne usiłowanie morderstwa, wyznaczono na sierpień. Masakra w kinie ożywiła na nowo debatę w USA o ograniczeniu dostępu do broni palnej.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama