Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nowy papież o aborcji: A ta biedna dziewczyna…

Kard. Jorge Mario Bergoglio, zanim został papieżem, wielokrotnie wypowiadał się przeciw aborcji. Podkreślał, że nigdy nie jest ona dobrym rozwiązaniem, przeciwnie - jest karą śmierci dla nienarodzonych. Bronił zarazem samotnych matek, nawet przed księżmi.

- Powinniśmy być świadomi, że ludzie nie mogą otrzymywać Komunii świętej i jednocześnie działać czy mówić przeciwko przykazaniom, zwłaszcza gdy ułatwia się dokonywanie aborcji, eutanazji i innych poważnych przestępstw przeciwko życiu i rodzinie. Odpowiedzialność ta dotyczy szczególnie ustawodawców, rządzących i pracowników służby zdrowia - podkreślał przyszły papież.

Ubolewał też, że rzeczą, która w Ameryce Łacińskiej kosztuje najmniej, jest życie.

- W Argentynie istnieje ukryta eutanazja. Pomoc społeczna płaci do pewnego momentu, ale jeśli go przekroczysz, „umieraj, jesteś bardzo stary”. Dzisiaj ludzie starsi są odrzucani, podczas gdy w rzeczywistości są mądrością społeczeństwa. Prawo do życia oznacza, że pozwala się ludziom żyć i ich nie zabija, pozwala im się rosnąć, jeść, kształcić się, leczyć i daje im się umrzeć z godnością - mówił kard. Bergoglio.

Podległym sobie kapłanom mówił zaś w zeszłym roku, że w ich prowincji kościelnej są księża, którzy nie chrzczą dzieci matek-singielek, ponieważ nie zostały one poczęte w świętości małżeństwa. - Są to dzisiejsi hipokryci... którzy oddzielają lud Boży od zbawienia. A ta biedna dziewczyna (…) która ma odwagę wydać dziecko na świat, musi wędrować od parafii do parafii, by je ochrzcić”.

« 1 »

Zobacz także

 • Gosia
  14.03.2013 11:50
  Panie redaktorze Dudała nie Pan da się nacieszyć wyborem i nie podjudza od samego poczatku. Czasami punkt wiedzenia, zależy od punku siedzenia. Papiez na ten temat jeszcze sie nie wypowiedział.
  doceń 0
 • lipa
  14.03.2013 15:13

  "Powinniśmy być świadomi, że ludzie nie mogą otrzymywać Komunii świętej i jednocześnie działać czy mówić przeciwko przykazaniom, zwłaszcza gdy ułatwia się dokonywanie aborcji, eutanazji i innych poważnych przestępstw przeciwko życiu i rodzinie."

   

  Dedykujemy te słowa naszym niektórym, tzw. konserwatywnym politykom, a w szczególności p. prezydentowi...
   

 • Strs
  24.05.2013 20:38
  Akacja !

  Informacje o Jezusie i wierze chrześcijańskiej radzę czerpać z Biblii i tradycji Kościoła, a nie od gejów.

  Stosunki homoseksualne zostały potępione przez Boga w Starym Testameńcie. Dlatego m.in. Bóg zniszczył Sodmomę i Gomore, gdyż tak jak we współczesnych krajach Zachodu oddawano się tam praktykom homoseksualnym. Jezus jak sam powiedział nie przyszedł znieść prawa, lecz je wypełnić.

  Poniżej są fragmenty Bibblii:

  Kpł 18:22.24-25.29

  22. Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

  24. Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami.

  25. Także i ziemia stała się nieczysta. Ukarałem ją więc za jej winę, a ziemia wypluła swoich mieszkańców.

  29. Bo każdy, kto czyni jedną z tych obrzydliwości, wszyscy, którzy je czynią, będą wyłączeni spośród swojego ludu.

  Kpł 20:13

  13. Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

  Rz 1:25-28.32

  25. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

  26. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.

  27. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

  28. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.

  32. Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

  1 Kor 6:9

  9. Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,

  Mdr 14:26

  26. ucisk dobrych, niepamięć dobrodziejstw, znieprawienie dusz, grzechy przeciwne naturze, rozprzężenie w małżeństwach, cudzołóstwo i bezwstyd.

  1 Tm 1:8-11

  8. Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje,

  9. rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców,

  10. dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką,

  11. w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono.

  Rdz 19:4-13

  4. Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom,

  5. wywołali Lota i rzekli do niego: Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!

  6. Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi,

  7. rzekł im: Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku!

  8. Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!

  9. Ale oni krzyknęli: Odejdź precz! I mówili: Sam jest tu przybyszem i śmie nami rządzić! Jeszcze gorzej z tobą możemy postąpić niż z nimi! I rzucili się gwałtownie na tego męża, na Lota, inni zaś przybliżyli się, aby wyważyć drzwi.

  10. Wtedy ci dwaj mężowie, wsunąwszy ręce, przyciągnęli Lota ku sobie do wnętrza domu i zaryglowali drzwi.

  11. Tych zaś mężczyzn u drzwi domu, młodych i starych porazili ślepotą. Toteż na próżno usiłowali oni odnaleźć wejście.

  12. A potem ci dwaj mężowie rzekli do Lota: Kogokolwiek jeszcze masz w tym mieście, zięcia, synów i córki oraz wszystkich bliskich, wyprowadź stąd.

  13. Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć.

  Sdz 19:22-25

  22. Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować.

  23. Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa.

  24. Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa.

  25. Mężowie ci nie chcieli go usłuchać…

  1 Kor 13:4-5

  4. Miłość…

  5. nie dopuszcza się bezwstydu…
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL