Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zawody dla wszystkich!

37. Bieg Piastów. Największa narciarska impreza biegowa w Polsce, zgromadziła w tym roku na starcie ponad 5 tys. uczestników. Na Polanie Jakuszyckiej sukcesy odnoszą nie tylko narciarze, ale także organizatorzy.

Polscy narciarze biegowi okazali się w tym roku na swój sposób gościnni, miejsca na podium oddając m.in. zawodnikom z Czech i Niemiec. Tak było już pierwszego dnia imprezy, kiedy trasę długości 10 km (styl klasyczny) najszybciej pokonało dwóch Niemców. Po nich na metę wpadli Czech, Austriak i Szwajcar.

Drugiego dnia Biegu Piastów najważniejszym wydarzeniem był bieg na dystansie 50 km stylem klasycznym. Na jego starcie stanęło prawie dwa tysiące zawodników w różnym wieku, o zróżnicowanym poziomie przygotowania i różnej płci. Pierwszy na mecie zameldował się Czech Petr Novak, który na przebiegnięcie całej trasy potrzebował nieco ponad dwóch godzin. Drugi był jego krajan Jiři Rocarek, a trzeci Benjamin Seifert z Niemiec.

Najlepiej z Polaków pobiegł 21-letni Paweł Klisz, który zajął w tym biegu siódme miejsce. Ostatecznie w pierwszej dziesiątce koronnego dystansu Biegu Piastów było aż pięciu Czechów, trzech Polaków i dwóch Niemców. Tego samego dnia wieczorem w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Szklarskiej Porębie odprawiono Mszę św. w intencji uczestników Biegu Piastów. Ostatniego dnia zawodów, 3 marca, na Polanie Jakuszyckiej odbyły się dwa ważne biegi – na 26 km stylem klasycznym oraz na 30 km stylem dowolnym. Niestety, oba przebiegały pod znakiem czesko-niemieckiej rywalizacji.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama