Nowy numer 39/2023 Archiwum

Teściowie. Zło konieczne czy błogosławieństwo?

„Teściowie. Zło konieczne czy wielkie błogosławieństwo? Jak jest naprawdę” – to hasła i pytania, które są zachętą do udziału w specjalnych rekolekcjach w Górce Klasztornej. Są one skierowane do rodziców, których dzieci wzięły ślub lub uczynią to w najbliższym czasie.

Na spotkania od 1 do 3 lutego, które poprowadzi Jacek Pulikowski, zapraszają Misjonarze Świętej Rodziny. – Dobrze znamy kawały o teściowych. Są one często źródłem wielu radości, ale także kpiny i łez. Te dowcipy nie są wyssane z palca, ale pochodzą z życia, z relacji między rodzicami – teściami – a młodymi małżonkami – tłumaczy ks. Piotr Gałązka MSF.

Według kapłana przyczyn takich sytuacji jest wiele, a jedną z nich jest bardzo często niezaakceptowanie przez rodziców powołania swojego dziecka do małżeństwa.

Jacek Pulikowski, mąż i ojciec trójki dzieci, jest czynnie zaangażowany w działalność duszpasterstwa rodzin. Razem z żoną Jadwigą służą swoją wiedzą i doświadczeniem wielu małżeństwom w kryzysie. Oboje przygotowują młodych do założenia rodziny, prowadząc kursy przedmałżeńskie. Jest autorem wielu książek na ten temat.

Zgłoszenia: ks. Piotr Gałązka MSF, tel. 663-836-161, e-mail:gk@msf.opoka.org.pl, www.gorkaklasztornamsf.pl

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast