Nowy numer 41/2019 Archiwum

Największa choinka na Franciszkańskiej

Przed oknem papieskim w Krakowie stanie największa choinka w Małopolsce. Ponad 20-metrowe drzewo zostanie ścięte za kilka dni we włoskiej prowincji Trentino - informuje "Dziennik Polski".

Dar władz włoskiego regionu dla mieszkańców papieskiego miasta, dotrze do Polski w nocy z 18 na 19 grudnia. Choinka, która stanie na placu przed Domem Arcybiskupów Krakowskich, będzie tylko o 3 m niższa od choinki z placu św. Piotra.

Drzewko wybrali włoscy leśnicy już wiele miesięcy temu, nieprzypadkowo w Trentino. Jan Paweł II trzy razy był bowiem z wizytą w tym rejonie Włoch, a w Watykanie był odwiedzany przez mieszkańców i władze regionu, którzy po śmierci papieża zaczęli odwiedzać... Kraków.

Ale Boże Narodzenie w stolicy Małopolski będzie miało więcej włoskich akcentów - z tego kraju są też figury, które staną w szopce w wawelskiej katedrze. Jak podkreśla "DP", Włosi to jedna z najliczniejszych grup narodowościowych, które przyjeżdżają do Krakowa w ramach turystyki pielgrzymkowej - praktycznie nie ma dnia, by w krakowskiej kurii nie było jakiejś grupy z Italii.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL