Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Norweskie media: "niezwyciężona dama i polska siłaczka"

"Niezwyciężoną damą" nazwały norweskie media Marit Bjoergen, zwyciężczynię Ruka Triple w Kuusamo. Z kolei Justynę Kowalczyk, która zajęła drugie miejsce w cyklu zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich, określiły mianem "polskiej siłaczki".

"Bjoergen miała w Kuusamo pełną kontrolę. Therese Johaug i Heidi Weng próbowały walczyć o drugą pozycję, lecz nie dały rady polskiej siłaczce, która na ostatnim podbiegu narzuciła zbyt silne tempo" - skomentował rywalizację kanał telewizyjny TV2.

Bjoergen wygrała trzy biegi w Ruka Triple, a łącznie już wszystkie cztery w tej edycji PŚ.

"Norweska królowa nart lekko pobiegła po całkowite zwycięstwo, jednak prawdziwe emocje rozgrywały się w walce o drugą lokatę. Kowalczyk na podbiegach włączała swoje ogromne siły i po nieco słabym początku sezonu pokazała wyraźnie rosnącą formę" ocenił kanał NRK.

Dziennik "Verdenes Gang" podkreślił, że Bjoergen startując w niedzielę z przewagą 53 sekund nad Kikkan Randal (USA) nie musiała walczyć z rywalkami i mogła spokojnie skoncentrować się na technice. "Na metę wjeżdżała jako zdecydowany zwycięzca, lecz za jej plecami rozgrywał się dramatyczny pojedynek pomiędzy Kowalczyk i duetem Johaug-Weng. Wygrała go Polka, która na ostatnim ostrym podbiegu wyraźnie przyspieszyła nie dając Norweżkom szans".

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama