Nowy numer 49/2020 Archiwum

Królestwo moje nie jest z tego świata

List Episkopatu Polski „O królowaniu Jezusa Chrystusa” jest przede wszystkim pozytywnym wykładem o istocie tego królowania, które nie ma nic wspólnego z ziemską polityką – wyjaśnia w rozmowie z KAI bp Wojciech Polak.

Wobec zamieszania wywołanego przez tzw. ruchy intronizacyjne biskupi przypominają prawdy wiary, aby wierni, którzy „są pociągani przez tego typu ruchy, umieli odróżnić co jest przez nie błędnie głoszone lub jest nadinterpretacją".

Nie ma dzisiaj potrzeby takiego – na wzór ziemski – intronizowania Chrystusa królem – uważa sekretarz generalny Episkopatu Polski. Podkreśla, że do rzeczywistości wiary nie można przykładać żadnych miar politycznych. - Królowanie Chrystusa w stosunku do ziemskiego panowania jest jedynie analogiczne. A najbardziej konkretny komentarz Chrystusa to jego słowa: „królestwo moje nie jest z tego świata” – przypomina bp Polak.

Episkopat wydał specjalny list pasterski „O królowaniu Jezusa Chrystusa”, który zostanie odczytany w kościołach w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, obchodzoną w tym roku 25 listopada. Myślenie, że wystarczy obwołać Chrystusa Królem Polski a wszystko zmieni się na lepsze, trzeba uznać za iluzoryczne, czy wręcz szkodliwe dla rozumienia i urzeczywistniania Chrystusowego zbawienia w świecie – przekonują w nim polscy biskupi.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama