Nowy numer 47/2020 Archiwum

Poznań: CBŚ rozbiło gang narkotykowy

11 osób zatrzymali w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w sprawie handlu narkotykami. Policja przejęła ponad 22 kilogramy różnego rodzaju środków odurzających.

Zdaniem śledczych, podejrzani tworzyli gang obracający dużymi ilościami narkotyków. Jego rozpracowaniem policjanci zajmowali się od roku. W trakcie przeszukań, w jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli magazyn narkotyków.

"Kokaina, amfetamina i marihuana, zapakowane w duże paczki i worki, znajdowały się w każdej niemal szafie. Łącznie w tym i innych miejscach zabezpieczono ponad 22 kg tych specyfików" - powiedział PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak dodał, według ustaleń policji, grupę przestępczą tworzyli mieszkańcy jednej z dzielnic Poznania, osoby dobrze się znające i niedopuszczające do gangu nikogo z zewnątrz.

"Grupa miała określoną hierarchię i podział ról. To pozwalało jej na poważną działalność handlową w branży narkotykowej. Stojący najwyżej w hierarchii grupy dostawca narkotyków Szymon W. był od 2005 roku poszukiwany listem gończym" - powiedział Borowiak.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Za handel narkotykami na dużą skalę i udział w zorganizowanej grupie przestępczej może grozić kara nawet 12 lat więzienia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama