GN 41/2019 Archiwum

Normalność zakazana przez sąd

Sąd Najwyższy orzekł, że ostatni katolicki ośrodek adopcyjny w Wielkiej Brytanii nie może odmawiać adopcji gejom i lesbijkom

Ośrodek Catholic Care działa od ponad 150 lat na terenie diecezji Leeds. Prócz pośrednictwa w procesie adopcyjnym instytucja zajmuje się pomocą dla kobiet oczekujących narodzin dziecka, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Catholic Care wspiera również uboższe rodziny rodziny, organizuje pomoc i opiekę dla osób upośledzonych oraz przeciwdziała marginalizacji osób starszych.

Po trwającym 5 lat procesie apelacyjnym Sąd Najwyższy orzekł, że katolicka organizacja nie ma prawa odmawiać adopcji parom homoseksualnym. Po orzeczeniu sądu, przedstawiciele Catholic Care ogłosili, że będą musieli zaprzestać działalności.

Przeczytaj również komentarz:

 

« 1 »

Zobacz także

 • Hannaonline84
  05.11.2012 13:05
  Kolejny katolicki ośrodek adopcyjny musi zostać zamknięty dzięki "życzliwości" homoseksualistów i ich sprzymierzeńcom.
  Jakby homoseksualiści nie mogli iść do innych ośrodków adopcyjnych tylko muszą korzystać z katolickich ośrodków adopcyjnych. To bezczelność! Przecież homoseksualiści nie uznają katolickiego nauczania - przynajmniej większość.
  To bardzo nie uczciwe orzeczenie sądu, ograniczające wolność wobec chrześcijan. Jeszcze trochę i w Wielkiej Brytanii chrześcijanie nie będą mogli w ogóle żyć według zasad chrześcijańskich chyba że tylko wśród 4 ścian własnego domu tak aby inni sąsiedzi nie widzieli i nie słyszeli.
  doceń 0
 • BioZ
  05.11.2012 14:06
  No i "dzięki temu" mniej dzieci będzie miało opiekę. "Bardzo mądre" prawo tam mają.
  doceń 0
 • Fryderyk
  05.11.2012 14:55
  W GB tak się stało bo najwięcej pederastów, a także co się ostatnio okazało pedofili, jest w mediach i urabiają opinię publiczną na swoje kopyto. Każdego zaś ze zdrowym mózgiem i skłonnościami są w stanie zaszczekać na śmierć. Ja jestem tolerancyjny dla pederastów pod warunkiem, że znajdują się w promieniu większym niż 50 m ode mnie.
  doceń 0
 • Uwaga
  05.11.2012 15:45
  Proszę sprecyzować. W Wielkiej Brytanii organem najwyższej instancji sądowej jest Izba Lordów. Czy to o nią chodzi?
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL