Nowy numer 25/2018 Archiwum

Matka podejrzana o wielokrotne zabójstwo dzieci

Prokuratura Okręgowa w Łomży (Podlaskie) postawiła zarzuty wielokrotnego zabójstwa 41-letniej mieszkance jednej ze wsi w gminie Stawiski, podejrzanej o zabicie swoich nowo narodzonych dzieci - poinformowała w piątek prokuratura

Niewykluczone, że chodzi nawet o sześcioro dzieci. Na początku tygodnia prokuratorzy postawili kobiecie zarzut zabójstwa dwójki jej nowo narodzonych dzieci, których szczątki odnaleziono na posesji. Podejrzana została wówczas aresztowana na trzy miesiące.

Jak podała w piątek na konferencji prasowej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Łomży Maria Kudyba, według obecnej wiedzy śledczych kobieta urodziła w latach 1998-2012 ośmioro dzieci, z których wiadomo, że dwójka żyje (mają 7 i 10 lat, są obecnie w rodzinie zastępczej).

Jak mówiła Maria Kudyba, co do pozostałej szóstki dzieci (dwóch dziewczynek i czterech chłopców) wiadomo, że urodziły się żywe. Dzieci urodziły się w latach: 1998, 2000, 2003, 2008, 2010 i 2012. "Dotychczasowe ustalenia wskazują, że pięcioro z tych dzieci nie żyje, co do szóstego dziecka - trwają czynności zmierzające do ustalenia, co się z nim stało" - dodała.

Poinformowała, że choć wiadomo, iż piątka dzieci nie żyje, dotychczas zabezpieczone zostały zwłoki czwórki z nich: w piwnicy pod klepiskiem stodoły oraz na strychu domu, w którym mieszkała podejrzana. "Kobieta ukrywała ciąże" - dodała prokurator Kudyba, odpowiadając na pytanie, jak to się stało, że przez tak długi czas nikt nie odkrył zbrodni.

Prokuratura zaznacza, że śledztwo jest wciąż w fazie wstępnej i na pewno będzie miało charakter wielowątkowy. Wiadomo, że podejrzana kobieta złożyła obszerne wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają, jaka jest ich treść.

41-letnia podejrzana jest wdową. Ma także dwoje starszych dzieci z małżeństwa.

W śledztwie prokuratorzy zamierzają m.in. badać kwestię właściwego nadzoru nad tą rodziną przez różne instytucje opieki czy pomocy społecznej. Będą też przeprowadzane badania genetyczne, by ustalić jednoznacznie, kto jest ojcem dzieci z lat 1998-2012.

"Badania psychiatryczne podejrzanej będę zlecone po skompletowaniu zarzutów. W tej chwili nie ma ona postawionych wszystkich zarzutów, więc badanie jej psychiatrycznie na tym etapie postępowania, byłoby przedwczesne" - mówił naczelnik wydziału śledczego łomżyńskiej prokuratury Janusz Sobieski.

Prokuratura zwróciła się do sądów okręgu łomżyńskiego, o nadesłanie jej informacji o wszelkich sprawach dotyczących tej rodziny, zarówno karnych (jeśli takie były), jak i cywilnych czy rodzinnych.(PAP)

« 1 »

Zobacz także

  • mkg
    03.11.2012 20:06
    Gdzierz są feministki pokroju Pani Nowickiej, które powinny krzyczeć w obronie tej kobiety. W końcu ta kobieta dokonała TYLKO "aborcji pozamacicznej". Pani Nowicka powinna ją pochwalić za to, że miała odwagę zadecydować "o sobie".
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama