Nowy numer 18/2024 Archiwum

"Rodzina receptą na kryzys"

Fundacja Narodowy Dzień Życia pokazuje, jak wspólnie oszczędzać i utrzymać równowagę między pracą a życiem rodzinnym.

W ostatnim czasie sprawy rodziny i polityki prorodzinnej stały się jednym z najpoważniejszych tematów debaty publicznej. Dlatego Fundacja Narodowy Dzień Życia rusza z akcją „Rodzina receptą na kryzy”, by zachęcać Polaków do wspólnego stawiania czoła przeciwnościom. Informacje na jej temat można znaleźć na stronie internetowej Rodzinareceptanakryzys.pl .

- W czasach kryzysów ludzie jeszcze intensywniej dbają o relacje z najbliższymi. Mają świadomość, że w trudnych momentach wsparcie znajdą przede wszystkim w rodzinie. Dotykają nas rozmaite trudności: w relacjach z innymi, w naszym życiu zawodowym, z domknięciem domowego budżetu, dokuczają nam problemy zdrowotne. Wsparcie i pomoc, które otrzymujemy w rodzinie udzielane są bezinteresownie i z troską – uważają organizatorzy akcji. I przedstawiają dane, z których wynika, że 58 proc. Polaków jest podobnego zdania.

Jednocześnie nie wszyscy wiedzą, jak rodzinnie mierzyć się z problemami finansowymi. - 33% ankietowanych w ogóle nie planuje budżetu domowego, 34% planuje na bieżąco, 20% planuje na początku miesiąca, 2% na początku tygodnia, a 9% planuje budżet przed większymi wydatkami – wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę IQS. Fundacja NDŻ chce, przy pomocy ekspertów, pomóc rodzinom nauczyć się potrzebnych w tym zakresie umiejętności.

Jednym z elementów akcji jest seria dziesięciu filmów ilustrujących, jak dbać o domowy budżet. Wśród rad są takiej, jak te, że budżet musi się domykać, warto świadomie wybierać miejsce na zakupy i unikać wydatków kompulsywnych. Ponadto FNDŻ prezentuje porady, dlaczego i jak godzić pracę z życiem rodzinnym.

01 / Budżet musi się domykać / DZBM
NarodowyDzienZyciaTV
02 / Wydatki regularne mnóż przez 12, 52 lub 365 / DZBM
NarodowyDzienZyciaTV


 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama